KF Llapi, skuadra e parë kosovare që do të rifillojë me stërvitje

Skuadra e Llapit që drejtohet nga Tahir Batatina pritet që t’i rinis stërvitjet më datën 5 maj. Kjo është konfirmuar nga vetë tekniku llapjan në një prononcim që ka dhënë për gazetën “Zëri”. Batatina ka konfirmuar që plani për t’i rinisur stërvitjet ishte bërë më herët, por për shkak të masave të

Gjithsej të etiketuara

Sassuolo bëhet ekipi i parë nga “Serie A” që do të rifillojë me stërvitje

Sassuolo është bërë ekipi i parë i “Serie A” që zyrtarisht ka njoftuar se do të vazhdojë stërvitjet. Klubi ka njoftuar se stërvitjet individuale të lojtarëve do të vazhdojnë prej të hënës. Regjioni Emilia-Romagna ka njoftuar më herët këtë javë se klubet mund të kthehen në stërvitje, duke respektuar distancën sociale. Parma

Kosova dhe Shqipëria më në fund me një ligë të përbashkët

Ëndrra shumëvjeçare për krijimin e një lige të përbashkët ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë më në fund është afër të realizohet. Federata e Basketbollit e Kosovës dhe Federata Shqiptare e Basketbollit janë në përpilimin e një plani për t’i bashkuar dy kampionatet rrespektive, derisa kësaj i shtohen takimet e shumta që kanë