Edhe pas 5 viteve, nuk harrohet lehtë driblimi i Messit ndaj Boateng (VIDEO)

Janë bërë pesë vjet nga koha kur Lionel Messi bëri një nga driblimet më të mira në karrierën e tij. Në vitin 2015-të, Barcelonës iu desht të luaj me Bajernin e Munihut në gjysmëfinale. Ndeshja e parë u zhvillua në “Kamp Nou”, aty ku Barcelona shkëlqeu duke shënuar fitore 3:0, ndërsa

Lacio kujton super golin e para 8 viteve të Lorik Canës (VIDEO)

Lacio ka kujtuar sot golin fantastik të ish-kapitenit të kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana në sfidën e 6 majit të vitit 2012, kur skuadra “laciale” po luante në Bergamo kundër Atalantës. Në atët ndeshje Lacio shënoi fitore 2:0, teksa Lorik Cana shënoi një super gol nga distanca. Ish-mbrojtësi “kuqezi” mori topin dhe

Më i miri i të gjitha kohërave, Messi apo Ronaldo? Ja përgjigja e Enis Bardhit

Enis Bardhi ishte në fokus të mediave në Hungari, për të cilët përcolli atmosferën e karantinës në Valencia të Spanjës dhe dallimin mes kampionatit në Hungari, ku ishte pjesë e Ujpeshtit për plotë 3 vite (2014-2017). Ai pikërisht nga kjo skuadër verën e vitit 2017-të u transferua te Levantes, ndërsa në

Kthesë, Merkel heq dorë nga një kusht i rëndësishëm në Bundesligë

Sezoni në Bundesligë megjithatë mund të rifillojë me 15 maj, ashtu siç ishte plani paraprak. Thuhet se në moment të fundit kancelarja Angela Merkel ka hequr dorë nga kërkesa për karantinë dy javore të skuadrave. Kjo pikë ishte e disponueshme në planin fillestar për lirimin e masave në Gjermani, mirëpo e

Hysaj largohet nga Napoli, e zëvendëson shoku i Rrahmanit

Elseid Hysaj me shumë mundësi do të largohet nga skuadra e Napolit në verë. Mbrojtësi i djathtë nuk ka pasur shumë hapësirë këtë sezon dhe po mendon largimin, shkodrani ka vendosur që t’i japë fund aventurës së tij me napolitanët shkruan “Sky Sport”. Drejtuesit e Napolit kanë nisur të mendojnë dhe për