E bujshme, Arijan Ademi i bashkohet Muriqit te Fenerbahçe!

Arijan Ademi shumë lehtë mund të ndodhë që në sezonin e ri futbollistik të luaj në Turqi te skuadra e Fenerbahçes, aty ku me mjaft sukses po paraqitet Vedat Muriqi. Anëtari i përfaqësueses së Maqedonisë me Dinamo Zagrebin ka  kontratë deri me 30 qershor të vitit 2023, ndërsa sipas asaj që

Real Madrid heq dorë nga Pogba, objektivi ri një tjetër mesfushorë francez

Interesimi i Realit të Madridit për të afruar në radhët e tij mesfushorin francez Poll Pogba ka marrë fund përfundimisht, raporton gazeta spanjolle “Marca”. Trajneri Zinedine Zidane është ai që e dëshironte më së shumti bashkëkombësin e tij që luan me Mançester Junajtedin, mirëpo politika e presidentit Florentino Perez është e

Mauricio Sarri dhe Hysaj sërish bashkë!  

Një lajm i bujshëm vjen nga Italia, e që ka të bëjë me mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj. Për shërbimet e shkodranit interes së fundmi ka shfaqur skuadra kampione e Juventusit, drejtuesit e së cilës skuadër dëshirojnë ti plotësojnë dëshirën trajnerit të tyre Mauricio Sarri, i cili njeh mjaft mirë

Reali ka gjetur pasuesin e Ronaldos

Portugezi Kristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në histori të Real Madridit. Ylli portugez në verën e vitit 2018 braktisi “madrilenët”, duke iu bashkuar skuadrës kampione të Italisë, Juventusit. Tani “madrilienët” janë në kërkim të një pasuesi dhe si duket Kilian Mbappe është i zgjedhuri i Florentino Perezit. Kështu thotë edhe

Arsenali dhe Interi vijnë me një shkëmbim të madh

Arsneali dhe Interi janë gati për të kryer një ndër shkëmbimet më të mëdha viteve të fundit në futbollin europian. “Tuttosport” raporton se Mauro Ikardi i është ofruar Arsenalit si pjesë e marrëveshjes për transferimin e Pier Emerik Obamejang drejt Milanos. Obamejang me Arsenalin ka kontratë deri verën e vitit 2021, ashtu

Futbollisti titullarë i Atletiko Madridit rezulton pozitiv me “Covid-19”

Numri i futbollistëve të infektuar me koronavirus, vazhdon të rritet. Rasti i fundit vjen nga Spanja, më saktësisht nga klubi i Atletiko Madrid. Kontrollet mjekësore kanë rezultuar pozitive për Renan Lodin. “Globo Esporte” raporton se 22-vjeçari brazilian nuk ka patur simptoma serioze. Mbrojtësi i majtë u shqetësua pas disa problemeve në frymëmarrjen,

Zaneti bëhet nostalgjik, poston foton e 22 viteve më parë kur me Interin fitonte UEFA Cup

Legjenda e Interit, tashmë zv. President i “zikaltërve”, Havier Zaneti, është bërë nostalgjik. Ish-mbrojtësi argjentinas në profilin e tij në “Instagram” ka shpërndarë në “Instagramin” një foto të paharrueshme, e cila është shkrepur plot 22 vite më parë. Me datë 8 maj 1998, Zaneti fitoi trofeun e tij të parë me

ZYRTARE, FIFA miratoi vendimin e ri lidhur me zëvendësimet

FIFA edhe zyrtarisht ka lejuar 5 zëvendësime në një ndeshje për secilën skuadër. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe do të jetë i vlefshëm si për pjesën e mbetur të sezonit aktual, por gjithashtu edhe pse sezonin e ardhshëm 2020/2021, njofton “infOSport.mk”. Gjithashtu do të diskutohet nëse ky ndryshim do