Zyrtare, caktohen datat për ½ e finales dhe finalen e Kupës së Gjermanisë

Pasi u vendos që Bundesliga të rifillojë nga 16 maji, tashmë janë caktuar edhe datat e reja për ndeshjet e mbetura në kuadër të Kupës së Gjermanisë, ndryshe e njohur si DFB Pokal. Në Kupën e Gjermanisë kanë mbetur të zhvillohen edhe dy ndeshjet gjysmëfinale dhe finalja, teksa në garë janë

5 zëvendësime për ndeshje, jo të gjitha klubet janë “PRO”!

FIFA ka dhënë miratimin që të mund të kryen 5 zëvendësime në tre momente të ndryshme gjatë një ndeshjeje, për “maratonën verore” të mbylljes së sezonit 2019-2020, ndërsa tani mbetet që federatat e çdo vendi të vendosin nëse do ta aplikojnë këtë rregull të ri apo jo. Megjithatë në Itali ka

Lajm i mirë, Premierliga rikthehet në aksion, ja data e zhvillimit të ndeshjes së parë!

Një lajm shumë i mirë në këtë kohë pandemi na vjen nga Anglia, e që ka të bëjë me Premierligën dhe rifillimin e këtij kampionati, që pa dyshim është një ndër kampionatet më të mira të momentit. Ndeshjet e para në Premierligën angleze pas pandemisë “Covid-19” do të luhen nga 12