Bëni sport nga shtëpia me Drita Islamin dhe instruktorë të njohur sportiv

Qyteti i Shkupit në bashkëpunim me një ekip instruktorësh eminentë dhe të njohur në fusha të ndryshme të sportit nga nesër do të ofrojë video online me ushtrime për ruajtjen e formës trupore gjatë kushteve të jashtëzakonshme të imponuara nga pandemia. Në mesin e instruktorëve të përzgjedhur nga Qyteti i Shkupit,

Maqedonia pa futbollistin e saj kryesor ndaj Kosovës!

Ende nuk ka një datë të saktë për zhvillimin e ndeshjes gjysmëfinale të Ligës së Kombeve midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës. Me shumë mundësi ndeshja do të luhet në tetor, ndërsa gjasat janë të mëdha që deri atëherë kapiteni i përfaqësueses së vendit tonë, Goran Pandev t’i jap fund karrierës. 36-vjeçari

Zyrtare, edhe një kampionat tjetër europian mëson datën e rikthimit

Një tjetër kampionat europian i futbollit ka mësuar datën e rikthimit. Bëhet fjalë për kampionatin austriak, i cili do të rifillojë me datë 2 qershor, teksa tre ditë më parë do të zhvillohet finalja e Kupës së OFB Cup. Ish skuadra e Agim Ibraimit, Salzburgu do të ndeshet me Austria Lustenau

Karanatina e ka bërë edhe më të mirë! Marselo dhuron spektakël dhe shënon në stërvitjen e Realit (VIDEO)

Reali i Madridit tashmë iu është rikthyer stërvitjeve, teksa në seancën e djeshme ylli brazilian i “mbretërve”, Marselo Vieira, ka shënuar një supergol, duke dhuruar spektakël. Pasi i dribloi të gjithë, mbrojtësi brazilian arriti të gjejë edhe rrjetën, duke marrë duartrokitjet e bashkëlojtarëve të tij. https://twitter.com/i/status/1259919718410080257 Kujtojmë La Liga do të rifillojë muajin