Ministri i shëndetësisë, Vitia: Ja kur do mund të rinis futbolli në Kosovë

Garat sportive në Kosovë nuk mund të nisin para 2 qershorit. Këtë e ka bërë të ditur Ministri në detyrë i Shëndetësisë së Kosovës, Arben Vitia, të premten në një konferencë për shtyp. Ai ka folur për takimin që ka pasur me drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës dhe me Federatën

Ardian Nuhiu: Me vetëm 10 ditë përgatitje rrezikojmë shëndetin e futbollistëve

Elita e futbollit në Kosovë ngadalë bëhet gati për t'u kthyer në aktivitet, pasi thuajse dy muaj futbolli është 'paralizuar' shkaku i pandemisë me virusin Covid-19 që kaploi gjithë botën. Ashtu si në vendet tjera edhe në Kosovë ngadalë zbuten kufizimet dhe masat për parandalimin e përhapjes së virusit, kështu

Emin Bajrami trajner i KF Shkëndija

Trajneri i mirënjohur kosovar, Emin Bajrami është emëruar trajner i skuadrës më të re kosovare, KF Shkëndija, nga Hajvalia, njofton “infOSport.mk”. Lajmin për emrimin e tij, e kanë bërë vetë drejtuesit e klubit kosovar, përmes faqes së tyre zyrtare në facebook. Ata i dëshirojnë mirëseardhje Emin Bajramit, me të cilin

Haaland këtë edicion i vetëm ka shënuar sa i gjithë sulmi i Realit

Sulmuesi norvegjez Erling Haaland, i cili është një objektiv kryesor i “mbretërve” për merkaton e verës, ka shënuar 40 gola me fanellën e RB Salzburg dhe Borusia Dortmund gjatë sezonit aktual, aq sa kanë shënuar të gjithë sulmuesit e Realit këtë sezon. Te Reali i vetmi që ka shkëqyer dhe që

Barcelona bënë llogaritë, ja sa të holla kanë humbur gjatë pandemisë “Covid 19”

Pandemia “Covid 19” tashmë gati dy muaj ka pezulluar futbollin, ndërsa e gjithë kjo ka sjellë një ulje të madhe të të ardhurave për të gjitha klubet, përfshirë këtu edhe gjigandët spanjoll të Barcelonës. “Katalunasit” kanë kryer një studim mbi ndikimin që ka pasur kjo pandemi në të ardhurat e klubit

Çmendet Junajtedi, 70 mln euro për sulmuesin e Lion

Mançester Junajtedi është i vendosur që të rikthejë në Premierligë, ish sulmuesin e Fulhamit, Musa Dembele. Ky i fundit aktualisht është pjesë e skuadrës franceze të Lion, ndërsa sipas asaj që raporton “TodoFichajes”, drejtuesit e skuadrës nga “Olld Traford”  tashmë kanë arritur marrëveshje për transferimin e tij në “Olld Traford”. Sipas

Vjen edhe vendimi i gjykatës lidhur me anulimin e kampionatit holandez

Sezoni 2019/2020 në elitën e futbollit holandez u mbyll para kohe. Pas një vendimi të kryeministrit holandez për të ndaluar të gjitha ngjarjet sportive deri në shtator për shkak të koronavirusit, i njëjti u mbyll që në muajin prill. Krerët e Federatës holandeze të futbollit vendosën që mos të ketë kampion