Mbrojtësi i Shalkes e shan me gjyshe Halaandin, ja si iu kundërpërgjigjet norvegjezi (VIDEO)

Bundesliga gjermane sot u rikthye në aksion pas plotë 66 ditëve, ndërsa ashtu siç ishte paralajmëruar, ndeshjet u zhvilluan pa praninë e tifozëve. Megjithatë mungesa e tyre në tribuna nxorri në pah edhe banalitetet e futbollistëve, transmeton “infOSport.mk”. Në ndeshjet e javës së 26-të, vëmendje morri një bisedë mes Zhan Kler Todibo,

FFK për rifillimin e kampionatit kërkon mendimet e klubeve, u jep afat deri të hënën

Futbolli kosovar po vazhdon edhe më tej të jetë i pezulluar shkaku i përhapjes së koronavirusit, teksa ditë më parë është vendosur që garat sportive të rikthehen në fazën e tretë, pas 1 qershorit. Federata e Futbollit e Kosovës sot u ka nisur nga një e-mail klubeve që janë pjesë e

Gjithsej të etiketuara

Dortmundi superior, demolon Shalken dhe vazhdon ndjekjen e Bajernit (VIDEO)

Borusia Dortmundi ka regjistruar një fitore të  madhe ndaj Shalke 04 në javën e 26-të në Bundesligë, javë e cila shënoi edhe rikthimin e futbollit gjerman, pas një pauze të detyrueshme shkaku i përhapjes së koronavirusit. “Milionerët” në stadiumin e tyre të zbrazët “Sinjal Iduna Park” shënan fitore 4:0, duke

Ngjarje e dhimbshme, ndërron jetë në moshë të re trajneri shqiptar

Futbolli shqiptarë është në zi, pasi të premten ndërroi jetë, Ardren Dafota, trajneri 25 vjeçar në akademinë e futbollit “Naim Kryeziu” të klubit futbollistik Vëllaznimi nga Gjakova. Lajmin e ka bërë të ditur skuadra e Vëllaznimit përmes një njoftimi në “Facebook”, ku iu ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe miqve të të

Interi futet në garë për shërbimet e Musa Dembele

Interi është skuadra e radhës që është futur në garë për Musa Dembele. “Zikaltrit” po synojnë të përforcojnë edhe më shumë repartin e sulmit, dhe tashmë në listën e tyre është edhe sulmuesi më i spikatur i Lionit, Musa Dembele. Dembele mund të konsiderohet edhe si zëvendësues i Lautaro Martinez, në

Galatasaraji e ka shumë seriozisht për Shaqirin!

Galatasaraji do të bëjë çmos që gjatë verës të transferojë yllin shqiptarë të Liverpullit, Xherdan Shaqiri. Futbollisti gjilanas nuk po kalon momente të mira te Liverpulli, ashtu që vazhdimisht po lidhet me një largim të mundshëm nga “Enfilld Roud”. Ylli kosovar pritet të ndërrojë skuadër, por siç duket edhe ligë. Pasi

Sheikët dështojnë për ta blerë Njukasëll Junajted, i’a mësyjnë klubit italian!

Bisedimet mes sheikut nga Arabia Saudite, Muhamed bin Salman dhe Njukasëll Junajted kanë ngecur, teksa marrëveshja nuk është në rrugën e duhur. “The Sun” raporton se së fundmi ka pasur disa probleme për kalimin e klubit anglez në pronësinë e sheikut. Madje thuhet se marrëveshja po shkon drejt dështimit dhe Bin