“Boom, boom” Levandovski, bomberi polak vendos menjëherë rekord të ri (VIDEO)

Robert Levandovski sezonin aktual e ka vazhduar, aty ku edhe e kishte lënë, te goli, duke vazhduar të tund rrjetat kundërshtare. Levandovski shënoi golin e parë për Bajernin e Munihut në ndeshjen e parë të “bavarezëve” pas rifillimit të Bundesligës, duke e ndihmuar skuadrën e tij për të kaluar në avantazh

E bujshme, Arsenali pas Xhakës dhe Mustafit shton edhe një tjetër shqiptarë!

Një tjetër klub nga Premierliga angleze është vënë pas Marash Kumbullës. Talenti “kuqezi”, i cili aktualisht është pjesë e Veronës në “Serie A”, pa dyshim se është njeriu i merktaos edhe në këtë periudhë pandemie kur futbolli është i pezulluar në pjesën më të madhe të shteteve. Sipas asaj që shkruan

Ministria e Shëndetësisë jep verdiktin final për rinisjen e futbollit në Shqipëri!

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Socialе të Shqipërisë, ka vendosur t’i ndezë dritën jeshile stërvitjeve kolektive të skuadrave të futbollit në ambiente të hapura, sigurisht duke respektuar me rigorozitet protokollin e sigurisë të miratuar nga Instituti i Shëndetit publik. Kështu, me datë 18 maj, të gjitha skuadrat e futbollit do të