Tirana rinisi stërvitjet me mysafir të “veçantë”, pulat (VIDEO)

Tirana ashtu si të gjitha ekipet e tjera të Kategorisë Superiore kishte të drejtën të stërvitet në grup këtë të hënë, pas miratimit të dhënë nga Ministria e Shëndetësisë. Prandaj dhe Emanul Egbo nuk humbi kohë por u paraqit në fushën e stërvitjes për të bërë pak nxemje. Por aty gjeti

Alioskit te Lidsi mund ti bashkohet një tjetër shqiptarë!

Skuadrat evropiane kanë gjuajtur rrjetën e transferimeve tek talentët kosovar. Së fundmi tre skuadra angleze janë në ndjekje të anësorit të Përfaqësuesës së Kosovës, Benjamin Kololli. Krahas Lids Junajtedit dhe Brentfordit, në garë për lojtarin e Cyrihut ka hyrë edhe Shefilld Vendzi, aty ku luan edhe reprezentuesi tjetër kosovar, Atdhe Nuhiu. “Football Insider”

Goli i Shaqirit me gërshërë nda Polonisë zgjidhet si më i miri nga BBC (VIDEO)

Goli i yllit shqiptarë të Zvicrës, Xherdan Shaqirit që shënoi në 1/8 e finales të Europianit 2016 kundër Polonisë ka dal triumfues në garën “BBC Sport’s European Goal Contest”. 36 % të votave ka fituar goli i Shaqirit i shënuar me gërshërë në ndeshjen kundër Polonisë. https://www.youtube.com/watch?v=8FA3dY1b7BI&feature=emb_title Në këtë garë për golin më

Zbulohet arsyeja pse sheikët e Mançester Sitit blenë klubin belg

Drejtuesi i skuadrës së Lommel, Harm van Veldhoven, ka shpjeguar vendimin për kalimin e klubit në pronësi të sheikëve të Mançester Sitit. Shitja e skuadrës së kategorisë së dytë të futbollit belg është lajmëruar javën e kaluar, teksa ata janë bërë klubi i nëntë që kalon në pronësi të “City Football