Vjen urimi edhe nga klubi i Verder Bremen, ja si e quajnë djalin e yllit kosovar

Çifti Milot Rashica dhe Belkiz Kera tash e një kohë të gjatë janë së bashku, teksa sot ata janë bërë prindër për herë të parë. Lajmi është konfirmuar nga ana e të dy prindërve përmes rrjeteve sociale, teksa djalin e sapolindur ata e kanë pagëzuar me emrin Tian. https://www.instagram.com/p/CAXwpq4I1ZY/?utm_source=ig_embed Edhe klubi ku luan

Lacio dhe Tare insistojnë për Vedat Muriqin!

Gazeta turke “Fanatik” raporton se skuadra e Lacios tashmë i ka nisur negociatat me futbollistin e Përfaqësueses së Kosovës dhe të skuadrës turke të Fenerbahçe, Vedat Muriqi. Është vetë Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare, ai i cili ka nisur bisedimet me agjentin, Haluk Canatar,  për transferimin e futbollistit prizrenas te

“CNNIndonesia”: Fatmirja, futbollistja muslimane nga Kosova me të cilën Gjermania në vitin 2017 fitoi Kupën e Botës

Përveç Mesut Ozilit, Gjermania ka pasur edhe mesfushoren emigrante të fesë muslimane, Fatmire Alushi, e cila ndihmoi Kombëtaren gjermane të femrave ta fitojë Kupën e Botës në vitin 2007. Fatmire Alushi është edhe gruaja e ish-futbollistit të mirënjohur, i cili ka dhjetë paraqitje me Përfaqësuesen e Kosovës, Enis Alushit, shkruan “CNNIndonesia”. Kur

Izair Emini tregon se kur do i bashkohen Dritës në stërvitje

Federata e Futbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje me Ministrinë e Shëndetësisë në lidhje me kthimin e futbollistëve në Kosovë, të cilët aktualisht ndodhen jashtë vendit. Futbollistët duhet që t’i bëjnë testet në vendet ku ndodhen, ndërsa një gjë të tillë gjatë ditës së sotme kanë bërë edhe anëtarët e Dritës

Kosovë, konfirmohen datat e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës

Futbolli në Kosovë ka marrë dritën jeshile për të ristartuar, ndërsa siparin në këtë kohë pandemie “Covid 19”, do ta rihapin ndeshjet gjysmëfinale të Kupës. Në takimin e mbajtur mes zyrtarëve të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe përfaqësuesve të katër klubeve gjysmëfinaliste janë konfirmuar edhe datat e zhvillimit të ndeshjeve. Nga