Amir Rrahmani zbulon dëshirën e madhe që ka për ndeshjen me Maqedoninë në Shkup

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Amir Rrahmani, njëherit anëtarë i skuadrës së Veronës në “Serie A” në një prononcim për Radio Televizionin e Kosovës, ka folur për ndeshjen e madhe kundër Maqedonisë së Veriut, e vlefshme për gjysmëfinale të Ligës së Kombeve, shkruan “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë fillimisht ishte

Edhe Bojku negativ, të enjten i bashkohet Feronikelit

Si shumica e futbollistëve nga vendi ynë që luajnë në Superligën e Kosovës, edhe strugani Besmir Bojku gjatë ditës së sotme i është nënshtruar testit anti “Covid 19”, njofton “infOSport.mk”. Rezultati doli të jetë negativ, ashtu që Bojku të enjten pritet ti bashkohet skuadrës së Feronikelit, te e cila skuadër po

Useini rezulton negativ në testin e “Covid 19”, gati ti bashkohet Gjilanit

Muhamed Useini gjatë ditës së sotme i është nënshtruar testit “Covid 19” në spitalin provat “Acibadem Sistina” këtu në Shkup. Siç mëson “infOSport.mk”, mesfushori i skuadrës së Gjilanit ka rezultuar negativ dhe ai menjëherë ka udhëtuar drejt Kosovës, ku ditëve në vijim pritet që ti bashkohet skuadrës, me qëllim që

Emini rezultoi pozitiv me “Covid 19”

Futbollisti tetovar Izair Emini është futbollisti i infektuar me “Covid-19” tek skuadra e Dritës. Një gjë të tillë ka konfirmuar edhe vetë Emini në një prononcim për “GazetaBlicSport”. “Po është e vërtetë që jam prekur me Covid-19, dje kemi bërë testet që të shohim se a jemi pozitiv – apo negativ,