Rasti i Eminit shqetëson jo pak FC Dritën, ja çfarë thonë nga klubi gjilanas

Mesfushori tetovar, Izair Emini, deri më tani rezulton të jetë futbollisti i parë pozitiv në testin “Covid 19” që luan në Superligën e Kosovës. Një gjë e tillë ka shqetësuar jo pak edhe klubin e Dritës së Gjilanit, pjesë e së cilës është edhe vetë Emini. Drejtori ekzekutiv i FC Dritës, Valon

Ardian Nuhiu i lumtur për rikthimin, flet edhe për rastin e Eminit

Superliga e Kosovës tashmë ka marrë “dritën jeshile” nga Ministria e Shëndetësisë për rikthmin në fushat e blerta, ndërsa prej dje skuadrës së Dritës i janë bashkuar edhe futbollistët nga Maqedonia e Veriut, me në krye trajnerin Ardian Nuhiu. Ai në një prononcim për “infOSport.mk” u shpreh mjaft i lumtur

Nesër FFM mban takimin e rradhës me klubet e Ligës së Parë

Federata e futbollit të Maqedonisë edhe sot para përfaqësuesve të shtabit koordinativ të krizave për sigurim të koordinimit të plotë në lidhje me pengimin e futjes dhe përhapjes së koronavirusit Covid-19, prezantoi gjitha kushtet nga protokolli shëndetësor për kthim të ekipeve të futbollit në procesin stërvitor dhe ndeshje kampionale me

Emini duhet të pres dy javë për testin e ardhshëm “Covid 19”

Izair Emini është futbollisti i vetëm nga Maqedonia që nuk mundi ti bashkohet skuadrës së Dritës, pasi i njëjti rezultoi pozitiv në testin për ‘Covid-19’. Kjo bëri që ai të mos udhëtojë drejt Kosovës dhe se duhet të qëndrojë i izoluar për 14 ditë në shtëpi. Edhe pse i njëjti shpresonte

Nuhiu flet për rrjedhojën e kampionatit dhe ambiciet e Dritës

Ardian Nuhiu prej dje edhe zyrtarisht ka rifilluar stërvitjet me skuadrën e tij, Dritën e Gjilanit, që shihet si një ndër skuadrat pretendente për titullin e kampionit. Me urdhër të Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës ekipet e Superligës morrën dritën jeshile për tu stërvitur në grupe, teksa deri në rifillimin

Kante refuzon të stërvitet me Çelzin, ka frikë nga “Covid 19”

Mesfushori francez i Çelzit, N’Golo Kante, thuhet se ka refuzuar stërvitjen e së mërkurës, shkaku i frikës së infektimit me “Covid-19”. Kampioni i Botës është paraqitur në qendrën stërvitore të Çelzit ditën e martë, kur skuadra filloi stërvitjet, por nuk ka pranuar të njëjtën gjë ta bëjë edhe të mërkurën. Burimet e

FFK së bashku me futbollistët ndihmojnë familjet në nevojë, madje edhe ato në Preshevë

Federata e Futbollit të Kosovës në bashkëpunim me futbollistët e ekipit të parë përfaqësues “A”, do të ndihmojë familjet në nevojë, shkruan Gazeta inFokus. Pakot ushqimore do të dërgohen në shtatë regjionet e Kosovës, ku do ti dorëzohen njerëzve në nevojë. Do të jetë rreth 300 pako që do të shpërndahen në