Komisioneri i garave sqaron propozimet e bëra nga FFM

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot para përfaqësueseve të klubeve prezantoi tri skenarë të mundshëm për përfundim të sezonit garues 2019/2020, i cili siç dihet tashmë, u ndërpre për shkak përhapjes së pandemisë “Covid 19” në vendin tonë, shkruan “infOSport.mk”. Futbolli në vendin tonë ndaloi me 11 mars, me ndeshjet e

Gjithsej të etiketuara

ISHP do të sigurojë 400 teste për “Covid 19” për ekipet e Ligës së Parë

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Maqedonisë në “Shtëpinë e Futbollit” zhvilluan takim me përfaqësuesit e klubeve në Ligën e Parë. Në takimin e zhvilluar morën pjesë edhe përfaqësues nga Instituti për Shëndet Publik të udhëhequr nga epidemiologu dr. Zharko Karaxhoski. Pjesa e parë e takimit ishte kushtuar  planit, masave dhe

FFM propozon tre skenarë të mundshëm për mbylljen e sezonit në LPFMV

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot para përfaqësueseve të klubeve prezantoi tri skenarë të mundshëm për përfundim të sezonit garues 2019/2020. Ekipet do të duhet të përcaktohen për një nga tre skenarët, ndërsa vendimin për kampionatin e Ligës së Parë do ta merr Federata e Futbollit të Maqedonisë. Në vijim ju prezantojmë

KB Shkupi gati ti bashkohet ligës së përbashkët shqiptare të basketbollit

Pas KB Albes, edhe një skuadër tjetër shqiptare nga Maqedonia e Veriut, është e interesuar që të luaj në ligën e përbashkët shqiptare të basketbollit. Bëhet fjalë për skuadrën e KB Shkupit, trajneri i së cilës, Enver Miftari i tha “AsistitOnline” se skuadra që ai drejton, është e gatshme të luaj

Në Brodec ndërtohet terren sportiv në lartësi mbidetare prej 1200 metra

Kryetari i bashkësisë lokale të fshatit Brodec, Bashkim Fejzullai, informon se vullnetarisht punojnë në rregullimin e terrenit sportiv. “Pothuajse dy muaj po punohet vullnetarisht. Deri më tani janë mbledhur dhe janë shpenzuar mbi 3.000 euro. Banorët kanë kontribuar sa kanë pasur mundësi, ndërsa për një pjesë kanë kontribuar edhe mërgimtarët.  Terreni rrafshohet me eskavator,