Prokuroria turke kërkon 10 vite burg për presidentin e Flamurtarit!

Një lajm tronditës është duke qarkulluar në mediat turke. Bëhet fjalë për administratorin e skuadrës së Flamurtarit nga Superliga shqiptare, Sinan Idrizi. Sipas medias turke “karsmanset.com”, Idrizi, i cili është partner i kompanisë “Air Albania”, dyshohet se mashtro biznesmenin Adnan Polat, i cili në të kaluarën ka qenë edhe ish-president

KF Gostivari siguroi paga edhe për futbollistët që nuk pranuan minimalen nga shteti!

Me vendim të Qeverisë, Agjencioni për Rini dhe Sport, me qëllim që të ju del në ndihmë ekipeve sportive në këtë kohë pandemie, vendosi që gjithë sportistët profesionist ti paguajë me një rrogë minimale prej 14500 denarëve, njofton “infOSport.mk”. Kjo u mirëpritë nga të gjithë sportistët, mirëpo duhet theksuar se

Jalçën dëshiron njërin prej vëllezërve Xhaka te Beshiktashi!

Trajneri i Beshiktashit, Sergen Jalçën ka shprehur interesim për transferimin e mesfushorit shqiptar të Bazelit, Taulant Xhaka. Siç raporton “Nethaber”,  Taulant Xhaka është në krye të listës së dëshirave të klubit nga Stambolli, që këtë edicion, që pritet të rifillojë me 12 qershor, ta mbyll në pozitat, që do ju siguronte

KF Renova futet në karantinë 14 ditore

KF Renova duke filluar nga sot është futur në karantinë, kjo shkaku i 5 pjesëtarëve të infektuar me “Covid 19” te kjo skuadër, njofton “infOSport.mk”. Testeve të dyta disa prej pjesëtarëve të infektuar duheshe që të ju nënshtrohen gjatë ditës së sotme, mirëpo pavarësisht kësaj sot në adresë të klubit nga

Ylli i Olimpik Marsej nuk pranon uljen e pagës: Jam kryefamiljar

Mesfushori francez, Dimitri Pajet ka refuzuar uljen e pagës në vlerë prej 30%, duke u justifikuar atë me të qenit kryefamiljar. Reprezentuesi francez, që aktualisht është pjesë e Olimpik Marsejës,  edhe përkundë vështirësive të skuadrave për t’ia dalë në këtë kohë pandemie, ka deklaruar të ulë rrogën e tij. “Të gjithë kanë

Valon Hamdiu përgënjeshtron zërat e fundit, nuk më ka kontaktuar askush nga Maqedonia

Futbollisti i talentuar shqiptarë më origjinë nga Kumanova, Valon Hamdiu, i cili aktualisht është pjesë e skuadrës zvicerane të Vintertur, ka përgënjeshtruar zërat e fundit, lidhur me një kalim të tij të mundshëm te përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut. Në një prononcim ekskluziv për “infOSport.mk”, Hamdiu tha se deri më

Fisnik Saliu, talenti shqiptarë që pritet të shpërthejë së shpejti

Futbolli vazhdon të jetë dashuria e parë për shumicën e të rinjëve në vend. I tillë është rasti edhe me talentin 18-vjeçar të Vardarit, Fisnik Saliu, i cili rrjedhë prej një familje futbollistike, shkruan “infOSport.mk”. Fisniku ndryshe është djali i vëllait i punëtorit të madh sportiv, trajnerit të grupmoshave të reja,

Munishi: Shpresoj të jem gabim por nuk po i vjen era futboll

Futbollistët e Ballkanit të mërkurën do të kthehen në fushë pas një pauze të gjatë. Ballkani të mërkurën do të zhvillojë ndeshjen gjysmëfinale të Digjitalb Kupës së Kosovës kundër kampionit aktual dhe fituesit së Kupës, Feronikelit. Por, duket se brenga e klubit nga Theranda nuk është kjo ndeshje e kupës, pasi

24 orë para rifillimit të Superligës shqiptare, një futbollistë rezulton pozitiv me “Covid 19”

Në Shqipëri ëshë zbuluar rasti i parë i një futbollisti të infektuar me Koronavirus. Bëhet fjalë për një pjesëtar të klubit të Bylisit, që ka dalë pozitiv vetëm 24 orë përpara rinisjes së Superiores. “Top Channel” madje zbulon edhe emrin e futbollistit, Eridion Qardaku, i cili thuhet se është infektuar në