E dhimbshme, 25 futbollistë të skuadrës ukrainase pozitiv me “Covid 19”

“Covid 19” ka prekur tashmë rëndë edhe botën e futbollit. Pas rasteve pozitive te skuadrat vendore Renova dhe Shkëndija, sot nga Ukraina erdhi një lajm shumë trishtues, që ka të bëjë me ekipin e Karpati. Kjo skuadër është prekur thellë nga koronavirusi, teksa 25 anëtarë të saj kanë rezultuar pozitiv me

Klubi “Arben Bajrami” bëhet me sponsor

Klubi i futsallit “Arben Bajrami” në sezonin e ri do të ketë mbështetje finansiare, pasi klubi nga Çairi sot prezantoi sponsoron e ri. “Me kënaqësi të madhe ju njoftojmë që klubi i Futsallit “ Arben Bajrami “ sezonin e ri 2020/2021 e pret me përkrahje sponsoriale. Kompania “ ISO PROM “ nga