Vardari mbetet pa titull, mirëpo mund të mbetet edhe pa ndeshjet europiane!

Me vendimin e Federatës së Futbollit të Maqedonisë, që edhe zyrtarisht të ndërpritet sezoni 2019/2020 në elitën e futbollit vendor, skuadra kryesuese e Vardarit mbeti pa titull, edhe pse kishte një epërsi prej 10 pikëve ndaj skuadrës së dytë në tabelë, Sileksit dhe plotë 11 ndaj Shkëndijës së vendit të

Kasiljas: Këta janë dy futbollistët më të mirë në historinë e Realit

Ikona e Realit të Madridit dhe njëherit Kombëtares së Spanjës, Iker Kasiljas ka bërë zgjedhjen e dy futbollistëve më të mirë në historikun e skuadrës “madrilene”. Ish portieri i Realit ka zgjedhur Alfredo di Stefanon dhe Kristiano Ronaldon, dy emra të mëdhenj që me golat e tyre do mbahen mend

Çka po ndodh me Rashicën dhe Verderin e tij! (VIDEO)

Verder Bremeni ka pësuar një disfatë të rëndë 0:3 përballë Ajntraht Frankfurtit në ndeshjen e mbetur të javës së 24-të, duke bërë një hap prapa në luftën për mbijetesë në Bundesligë. Ylli i përfaqësueses së Kosovës në këtë ndeshje në lojë u inkuadrua vetëm në 30 minutat e fundit të takimit,

Premierliga, 1197 testime të reja “Covid 19”, një rast pozitiv!

Premierliga ka bërë 1197 testime të reja, derisa është njoftuar edhe për një rast të ri pozitiv. Edhe pse nga Federata angleze nuk kanë zbuluar emrin e futbollistit, apo edhe të skuadrës, ka qenë vetë skuadra londineze e Totenham, që ka konfirmuar se njëri prej pjesëtarëve të saj ka dalë