Miovski i Renovës hapave të Selmanit dhe Bardhit, transferohet në Hungari

Bojan Miovski më nuk është pjesë e Renovës. Talenti 20-vjeçar tashmë e sheh veten gati për të bërë atë hapin final, derisa ekskluzivisht për “infOSport.mk” zbuloi edhe emrin e skuadrës së tij të re. “Falënderojë Renovën që më dha mundësinë të rritem edhe më shumë si futbollistë, ndërsa mund të ju

Vjen largimi i parë nga Renova!

Vetëm dy ditë pasi Federata e Futbollit të Maqedonisë bëri të ditur se sezoni garues 2019/2020 është i mbyllur, për shkak pandemisë “Covid 19”, vijnë edhe lëvizjet e para nëpër klubet e Ligës së Parë, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori i talentuar, Bojan Miovski për portalin tonë konfirmoi largimin e tij nga rradhët

Prishtina ja bënë 8:1 Ferizajit, ish futbollisti i Shkëndijës realizon “hat-trik”

Prishtina është treguar shumë e pamëshirshme ndaj Ferizajit në ndeshjen e fundit të javës së 23-të në Superligën e Kosovës, duke e përcjellë këtë skuadër për në shtëpi me 8 gola. Fillimi nuk paralajmëroi një fund të tillë, pasi pas golit të Prishtinës të shënuar nga ana e Meriton Korenicës në

Ballkani dhe Gjilani nuk fitojnë, Drita e Ardian Nuhiut mban bajrakun në Superligën e Kosovës

Kanë përfunduar me barazime dy takimet e para të së dielës, të vlefshme për javën e 23-të në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse Ballkani shihej si favoritë absolut në ndeshjen si vendas përballë  Drenasit, në fund skuadra e Ismet Munishit nuk arriti të gjejë rrjetën e drenicakëve, që

Et’hemi shënon në fitoren e Kukësit, verilindorët nuk dorëzohen në garën për titull

Mesfushori tetovar, Valon Et’hemi ka qenë njëri ndër protagonistët në fitoren e Kukësit në derbi ndeshjen e javës së 28-të në Superligën shqiptare kundër Partizanit, njofton “infOSport.mk”. 22-vjeçari Et’hemi realizoi golin e tretë për Kukësin në minutën e 62-të, duke i dhënë një goditje të rëndë në ato momente Partizanit, që

Finalja e Ligës së Kampionëve nuk do të zhvillohet në Stamboll!

Faza finale e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve do të zhvillohet në Lisbonë, shkruan e përditshmja gjermane “Bild”. Kriza e shkaktuar nga pandemia COVID-19, që ka ndikuar në pezullimin e garës, ka bërë që UEFA ta rishikojë vendimin për mbajtjen e finales në Turqi, me qytetin e Stambollit që ka

Gjithçka e kaluar me sukses, Emini i bashkohet Dritës në stërvitje

Izair Emini ndjehet mirë, ndërsa këtë më së miri e dëshmon me rikthimin e tij në stërvitje te skuadra e Dritës. Mesfushori tetovar që mbron ngjyrat e skuadrës gjilanase ishte futbollisti i vetëm nga Superliga e Kosovës që kishte rezultuar pozitiv me “Covid-19”. Ai kishte rezultuar pozitiv në testin e parë

Konor merr vendimin final për të ardhmen

Konor MekGregor ka vendosur të pensionohet nga sporti i UFC-së. Një gjë të tillë, irlandezi kishte njoftuar përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”. “Hej njerëz, unë kam vendosur të pensionohem nga luftërat. Faleminderit të gjithëve për kujtimet e mrekullueshme. Ka qenë një udhëtim i jashtëzakonshëm. Këtu është një fotografi e

Gjithsej të etiketuara