Kupa e Gjermanisë, Bajerni i Munihut cakton finale me Leverkusenin

Skuadra rekordmene në Gjermani, kur janë në pyetje trofetë, Bajerni i Munihut ka eliminuar Ajntrahtin e Frankfurtit në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë. Skuadra “bavareze” shënoi fitore 2:1 falë golave të shënuar nga Ivan Perishiq dhe Robert Levandovski, duke caktuar në këtë mënyrë finalen kundër Bajer Leverkusenit. Kujtojmë “aspirinat”

“Covid 19” në Serbi i “vdekur”, derbi Crvena Zvezda-Partizan luhet para 20 mijë tifozëve

Derbi i 200-të midis Partizanit dhe Crvena Zvezdës është zhvilluar para 20 mijë tifozëve në Beograd. Ishin këto pamje që kishin munguar që gati tre muaj në futboll shkaku i “COVID-19”. Kujtojmë se pothuajse në gjithë Evropën ndeshjet e futbollit janë duke u zhvilluar pa tifozë. Njëjtë po ndodh edhe në

Fenerbahçe ndaj Kajserisporit pa trajner, skuadrën do ta udhëheq Belezogllu

Pas tre muajve pauzë shkaku i koronavirusit, futbolli në Turqi rikthehet të premten, (12 qershor), ditë kjo në të cilën do të luaj edhe skuadra e Fenerbahçes, aty ku luan edhe sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi. Para përhapjes së koronavirusit krerët e klubit të Fenerbahçes kishin shkarkuar nga posti i kryetrajnerit, Ersun

Konfirmohet edhe një rast pozitiv me koronavirus në Premierligën angleze

Vetëm një javë para rifillimit të Premierligës angleze, është regjistruar edhe një rast i ri pozitiv me koronavirus. Gjatë ditës së sotme është mbajtur raundi i tetë i testimeve të futbollistëve dhe stafit të 20 klubeve nga Premierliga angleze. “Sky Sports” shkruan se nga 1213 teste të bëra, një ka rezultuar pozitiv,

Arabëve nuk po ju bëjnë punë as milionat, Premierliga bllokon shitjen e Njukasëll J.

Blerja me vlerë prej 300 milionë sterlinave të skuadrës angleze së Njukasëll Junajted nga ana e investitorëve nga Arabia Saudite është vënë seriozisht në dyshim, pasi marrëveshja nuk ka kaluar akoma nga kontrollet e Premierligës. “The Mirror” raporton se Premierliga po heziton që ti jap dritën jeshile blerësve sauditë për shkak

Lajmi i ditës vjen nga Shqipëria, Alban Hoxha transferohet në Superligën e Kosovës

Futbolli kosovar po ecën para, kjo falë edhe investimeve që po bëhen nga drejtuesit e skuadrave të Superligës së Kosovës. Edhe pse ende nuk është mbyllur sezoni aktual, drejtuesit e skuadrave kosovare që tani kanë filluar të mendojnë për afatin kalimtar të verës. Emri i fundit që lidhet për një ardhje