FC Shkupi shumë pranë portierit Davor Taleski!

Edhe pse ende zyrtarisht nuk ka filluar merkatoja e verës, skuadrat nga elita e futbollit vendor kanë filluar të mendojnë për përforcimet e reja për sezonin vijues. Siç mëson “infOSport.mk”, FC Shkupi ka shfaqur interesim për shërbimet e portierit 25-vjeçar Davor Taleski, me të cilin janë në bisedime e sipër. “infOSport.mk”

Muarem Muarem edhe zyrtarisht pjesë e  Rabotniçkit

Muarem Muarem më në fund do ti rikthehet futbollit. Ai gjatë ditës së sotme ka firmosur kontratë një vjeçare me Rabotniçkin, për të cilën skuadër kishte luajtur edhe në të kaluarën, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani skuadrës nga Parku i Qytetit do ti bashkohet vetëm me 24 korrik, atëherë kur do ti përfundojë

Tirana kopjon ekipet e Bundesligës, mbush stadiumin me tifoz të improvizuar

Tirana gjatë ditës së sotme ka zhvilluar ndeshjen çerekfinale të Kupës së Shqipërisë kundër Besëlidhjes, ndërsa ajo që tërhoqi vëmendjen në startin e këtij takimi të zhvilluar në “Selman Stërmasi”, ishin fytyrat e tifozëve bardheblu në tribuna. Edhe pse nuk kanë mundur të jenë prezentë në shkallët e stadiumit për të

Megjithatë finalja e Ligës së Kampionëve do të zhvillohet në Stamboll!

Stambolli nuk ka hequr dorë nga dëshira për të zhvilluar finalen e Ligës së Kampionëve të këtij edicioni dhe këtë e ka konfirmuar ministri i sporteve i Turqisë, Mehmet Kasapoglu, në një kohë që UEFA kishte nisur të shikonte opsione të tjera për selinë e veprimtarisë pas emergjencës së koronavirusit. Finalja

U tall me pandeminë, Dele Alli dënohet me një ndeshje dhe gjobitet me 50 mijë sterlina!

Mesfushori i njohur anglez i Totenhamit, Dele Alli, është dënuar nga Shoqata e Futbollit të Anglisë pas postimit të tij në rrjete sociale ku tallej me pandeminë dhe dukej se po përqeshte një person aziatik. Kësisoj Alli do të humbas ndeshjen derbi të 19 qershorit kundër Mançester Junajtedit, ndërsa përveç kësaj

E bukur kjo, tifozi mori një kran me qera për të parë skuadrën e tij të zemrës

Futbolli pa tifozë po del të jetë shumë i varfër. Kampionatet evropiane po rifillojnë, por me “Ndeshjet Fantazmë” që nuk lejojnë praninë e tifozëve në stadium. Përkundër gjithë kësaj, tifozët po përdorin metoda të ndryshme për të parë ndeshjet, ndërsa më specialja vjen nga Polonia. Një tifozi polak i ka munguar futbolli

Emran Ramadanit i përfundoi kontrata me Struga Trim Lum

Emran Ramadani është një futbollistë i lirë, pasi kontrata e tij me Struga Trim Lum ishte valide deri në fillim të këtij muaji, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti tetovar së fundmi ishte pjesë e Struga Trim Lum, te e cila skuadër u transferua verën e vitit të kaluar nga rradhët e Renovës. Ramadani

Lazim Destani me miq vjen me një donacion prej 15000 testeve “Covid 19”, 2 mijë prej tyre në Maqedoni

Numri një i Shkëndijës, Lazim Destani me kompaninë e tij të mirënjohur "Ecolog", shumë herë e ka dëshmuar veten në akte bamirësie, apo edhe donacionesh, siç është edhe rasti i fundit, e që ka të bëjë me testet për “Covid 19”, një realitet që tashmë ka kapluar gjithë Botën, e

Kërkesa e çuditshme e Cerezos! Atl. Madridi kampion nëse pezullohet Liga e Kampionëve

Numri një i Atletiko Madridit, Enrike Cerezo ka befasuar me deklaratën e tij të fundit, lidhur me trofeun e Ligës së Kampionëve. Skuadra e tij, është një nga katër skuadrat e kualifikuara në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, kompeticion që i ka shkuar shumë afër fitimit gjatë viteve të fundit. Presidenti