Fenerbahçe nuk mundet pa Muriqin, shënon nga bankina dhe ndihmon ekipin për të fituar (VIDEO)

Fenerbahçe si duket nuk mundet pa Vedat Muriqin. Pa yllin kosovar në terren, skuadra nga “Shukru Saraçogllu” ndodhej në disavantazh përballë Kajserispor, ndërsa ndërsa për këtë kontribuoi edhe mesfushori i tyre, Ozxhan Tufan, i cili u ndëshkua me të kuq vetëm pas 10 minutave lojë, njofton “infOSport.mk”. Epërsinë numerike në fushën

Sindikata e futbollistëve në Maqedoni pa shqiptarë dhe me drejtues anti-integrimit europian

Futbolli në Maqedoninë e Veriut mbeti i paralizuar nga pandemia me CoVid-19 që krahas pauzës së detyrueshme thuajse tre mujore, javën e shkuar rezultoi me ndërperje përfundimtare të sezonit garues 2019/2020 nga ana e Federatës së Futbollit të Maqedonisë. Një vendim që krahas pakënaqësisë së disa klubeve, gjithsesi se kënaqi

E bukur, super derbi shqiptarë, Partizani-Tirana mund të luhet me tifoz!

Super derbi shqiptarë midis Partizanit dhe Tiranës mund të luhet me tifozë. Kjo është pohuar nga vetë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Ky i fundit në një prononcim për “Abc News”, ka thënë se është e mundur që ndeshja e radhës mes dy ekipeve të kryeqytetit mund të

Ballkani i Munishit rrëshqet sërish, Feronikeli nuk gabon ndaj Dukagjinit

Skuadra e Ismet Munishit, FC Ballkani, ka bërë edhe një hap tjetër fals, duke barazuar pa gola në transfertën me Flamurtarin, njofton “infOSport.mk”. Skuadra lidere deri para rifillimit të kampionatit elitar në Kosovë, edhe në këtë ndeshje nuk arriti të gjejë golin, ndërsa kjo bënë që skuadra nga Theranda të mbetet

La Liga, 800 mln humbje nëse nuk kthehen tifozët në tribuna

Kampionati spanjoll rrezikon të humbasë plot 800 milionë euro nëse nuk rikthehet një pjesë e tifozëve përpara fundit të këtij sezoni aktual. Media prestigjioze britanike “Financial Times” publikoi një raport ku llogariti se klubeve të La Liga mund t’u shkaktohet një dëm prej 800 milionë eurosh nëse sezoni luhet pa tifozë

Mançester Siti siguron goditjen e parë për sezonin e ardhshëm!

Skuadra kampione e Anglisë, Mançester Siti ka bërë goditjen e parë në prag të sezonit të ardhshëm futbollistik. Skuadra e trajnerit Pep Guardiola thuhet se ka transferuar portierin e talentuar holandezm Mikki van Sas nga rradhët e Utrehtit. 16-vjeçari i talentuar holandez ka zgjedhur Mançester Sitin, duke e injoruar ofertat e Barcelonës

“Bombë” nga Italia, Ronaldo largohet nga Juventusi!

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi, mund ta humbasë Kristiano Ronaldon gjatë merkatos së verës. Sipas ‘Sport Mediaset’, Juventusi ka probleme financiare dhe duhet ta shesë ndonjë yll të skuadrës që të rikuperoj humbjet që i kanë pasur gjatë pandemisë. Ronaldo ka katër vite kontratë me Juventusin, por mund të largohet shumë më