FSHF ja “fik” dritat “Digitalbit”, nuk ua lejon transmetimin e ndeshjeve të Superligës

FSHF-ja ka vendosur bllokimin e transmetimit të ndeshjeve të javës së 29-ë të Kategorisë Superiore dhe takimeve të Kupës së Shqipërisë nga platforma “Digitalb”. Ky vendim ekstrem i organinit më të lartë të futbollit në vend vjen pasi sipas FSHF-së, “Digitalb” nuk ka dhënë asnjë përgjigje për shlyerjen e borxhit të

Napoli kundërshtari i Juventusit në finalen e madhe të Kupës së Italisë (VIDEO)

Napoli është skuadra e dytë finaliste e Kupës së Italisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra napolitane në ndeshjen e dytë gjysmëfinale eliminoi Interin, skuadër kjo që riktheu shpresat pas golit të realizuar që në minutën e dytë nga ana e  Kristian Eriksen. Danezi shënoi drejtëpërdrjetë nga rivënia e këndit, duke paralajmëruar një ndeshje

Taulant Seferi dhe Liridon Mulaj shënojnë në fitoren e Ksamaksit

Taulant Seferi ka shënuar gol në miqësoren, që skuadra e tij Ksamaksi e fitoi me shifrat 4:2 ndaj Lozane Ouchy, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti kumanovar shënoi golin e dytë për Ksamaksin në këtë ndeshje, derisa një gol tjetër realizoi edhe 21-vjeçari Liridon Mulaj. Ky i fundit në lojë u inkuadrua në pjesën e

Tre emra “big” te Shkëndija me kontrata të skaduara

Besart Ibraimi, Armend Alimi dhe Gledi Mici janë tre emrat “big” te Shkëndija që ju skadon kontrata këtë muaj. Bëhet fjalë për 3 futbollistë titullarë të skuadrës tetovare, të cilët kanë lënë gjurmë me fanellën “kuqezi”, shkruan “infOSport.mk”. Besart Ibraimi është rekordmen kur janë në pyetje golat, ndërsa pas mungesës së

UEFA, Maqedoni – Kosovë në tetor, finalja e LK në nëntor

Maqedonia dhe Kosova janë në pritje të datës së saktë të ndeshjes historike në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve, ndërsa sipas informacioneve të fundit, e njëjta pritet të zhvillohet në muajin tetor. Fillimisht kjo ndeshje duheshe të zhvillohet me 26 mars, që më pas të shtyhet për në muajin