Napoli përmes penaltive mundi Juventusin e dobët në finale (VIDEO)

Napoli është fituesi i Kupës së Italisë. Sonte në “Olimpiko” të besuarit e trajnerit Xhenaro Gatuzo mundën Juventusin në finalen e madhe, edhe atë vetëm pas penaltive. “Napolitanët” ishin kundërshtari më i mirë në terren gjatë gjithë ndeshjes, mirëpo vetëm falë intervenimeve të Xhanluixhi Bufon, Juventusi nuk pranoi gol gjatë 90-të

E bujshme, UEFA: Tifozët mund të rikthehen në gusht

UEFA ka konfirmuar sot planin e saj për të rifilluar aktivitetet ndërkombëtare në muajin gusht me pjesën e mbetur të edicionit 2019-2020 dhe më pas ndeshjet e 2020-2021. Situata është ende shumë konfuze për shkak të pandemisë në të gjithë kontinentin, me udhëtimet e bllokuara mes shumë vendeve, ndërsa edhe futbolli

Maqedoni-Kosovë luhet me 8 tetor

Ndeshja ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës në kuadër të gjysmëfinales sē plej of-it në Ligën e Kombeve do të zhvillohet me 8 tetor. Vendimin e ka njoftuar vet UEFA pas mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv të zhvilluar sot, ku në mesin e shumë çështjeve të diskutuara, u vendos edhe për