Ishte në bisedime me FC Shkupin, por që ditë më parë nënshkroi me Pelisterin!

Edhe pse ishte në bisedime të avansuara me FC Shkupin, portieri 25-vjeçar me origjinë nga Prilepi, Davor Taleski në fund vendosi që karrierën e tij ta vazhdojë te Pelisteri, skuadër kjo që vitin tjetër do të luaj në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. LEXO GJITHASHTU: FC Shkupi shumë pranë

Marko Jovanovski largohet nga Makedonija GJ.P! E ardhmja e tij jashtë Maqedonisë

Marko Jovanovski sezonin e ardhshëm nuk do të jetë në portën e Makedonija GJ.P.  Burime të sigurta pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se ish gardiani i Shkëndijës i ka dhënë fund qëndrimit të tij te skuadra nga Gjorçe Petrovi, pjesë e së cilës ishte për plotë dy vite. Ai te Makedonija

ZYRTARE, Muharem Bajrami konfirmohet trajner i së ardhmes te FC Shkupi

Drejtuesit e FC Shkupit i kanë besuar punës së Muharem Bajramit, i cili disa xhiro me rradhë gjatë edicionit të fundit futbollistik luante rolin e ushtruesit të detyrës te skuadra nga Çairi. Të kënaqur nga puna dhe angazhimi i tij, gjatë ditës së sotme drejtuesit e skuadrës “bardhekaltër” vendosën ti ofrojnë

Burhan Mustafa vazhdon kontratën me Borecin

Falë paraqitjeve të shkëlqyeshme edicionin e kaluar, drejtuesit e Borecit kanë vendosur ti ofrojnë kontratë të re portierit shkupjan, Burhan Mustafa. Në bazë të kontratës së re, gardiani 29-vjeçar te Boreci do të qëndrojë deri qershorin e vitit 2021. “Po, e vërtetë është se kemi arritur gjuhë të përbashkët për vazhdimin

Darko Ilieski i FC Shkupit i bashkohet Pelisterit

Darko Ilieski karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Manastir te skuadra e Pelisterit, njofton “infOSport.mk”. Qendërmbrojtësi nga Prilepi së fundmi ishte pjesë e FC Shkupit, te e cila skuadër kaloi gati një vit. Edhe pse i njëjti ishte në bisedime edhe me drejtuesit e FC Shkupit, në fund vendosi

Ndahet nga jeta ish futbollisti kampion i Real Madridit

Lajm i trishtë na vjen nga Spanja. Ish-futbollisti i Real Madridit, kampion Europe dhe kampion i La Ligas, Isidro Brunet, është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare. Faqja zyrtare e Real Madrid, shprehu ngushëllimet për ish-futbollistin e tyre. “Real Madrid, presidenti Florentino Perez dhe bordi i drejtuesve janë të trishtuar thellësisht