Bejtullai kishte refuzuar oferta nga Kosova dhe Shqipëria për Shkëndijën!

Egzon Bejtullai edhe zyrtarisht është emri i parë i angazhuar nga drejtuesit e Shkëndijës në merkaton e verës. Vetëm 6 muaj pasi firmosi në Suedi me Helsingborgs IF, “kuqezinjtë” e kthejnë në skuadër njërin prej futbollistëve më të rëndësishëm në 6 vitet e fundit, duke firmosur kontratë tre vjeçare. Në intervistën e

Bardhi gol në stilin “alla” Messi ndaj Espanjollit (VIDEO)

Enis Bardhi është rikthyer tek goli. Mesfushori shkupjan realizoi një gol në fitoren 3:1 të Levantes ndaj Espanjollit, njofton “infOSport.mk”. Ishte ky goli i parë pas plotë 12 ndeshjeve për Enis Bardhin, i cili në këtë mënyrë arrinë në shifrën e 3 golave sezonal. Bardhi shënoi në minutën e 67-të, duke i

ZYRTARE, Egzon Bejtullai rikthehet te Shkëndija

Egzon Bejtullai edhe zyrtarisht rikthehet te Shkëndija, aty ku kaloi plotë 6 sezone fantastike. Lajmin për rikthimin e mbrojtësit të përfaqësueses së vendit e konfirmuan edhe nga klubi i Shkëndijës, ndërsa “infOSport.mk” një gjë të tillë kishte njoftuar që javë më parë (10.06). Bejtullai me Shkëndijën ka firmosur kontratë tre vjeçare,

Super goli i Kolollit i shënuar ndaj Jang Bojs (VIDEO)

Futbollisti i përfaqëseses së Kosovës, Benjamin Kololli, ndodhet në një formë të shkëlqyeshme, ndërsa një gjë të tillë ka dëshmuar edhe në xhiron e parë të ndeshjeve pas pandemisë “Covid 19” në Superligën e Zvicrës, njofton “infOSport.mk”. Kololli pas golave të shënuar në miqësoret e Cyrihut, të njëjtën gjë bëri edhe

Shkëndija dhe Besarti dakordohen, bomberi kërçovarë edhe dy vite “kuqezi”!

Ka marrë fund telenovela Besart Ibraimi. Bomberi kërçovarë do vazhdojë të tund rrjetat me fanellën “kuqezi” edhe në sezonet e ardhshme. “infOSport.mk”, mëson se Besart Ibraimi dhe Shkëndija kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës edhe për dy vite të tjera. Kontrata e tij aktuale skadonte në fund të këtij muaji, ndërsa

Shkëndija dhe Besart Ibraimi pranë akordit për marrëveshje të re!

Besart Ibraimi pa dyshim se është një ndër futbollistët më të mirë që viteve të fundit ka luajtur në Ligën e Parë, por edhe te Shkëndija e Tetovës, me të cilën skuadër ka fituar dy tituj kampion dhe një trofe të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Bomberi kërçovarë pjesë e “kuqezinjëve”

Boreci bënë dy goditje, përforcon mbrojtjen dhe sulmin!

Skuadra e Borecit pas vazhdimit të kontratës me gardianin shkupjan, Burhan Mustafa, ka arritur që të bëjë për vete edhe dy futbollistë të rinj. Siç mëson “infOSport.mk”, skuadra nga Velesi ka nënshkruar kontrata profesionale me mbrojtësin Stojan Stojçevski dhe sulmuesin Mario Stankovski. Stojçevski te skuadra nga Velesi vjen nga rradhët e