Plotë 8 rinovime brenda ditës te Renova

Drejtuesit e Renovës gjatë ditës së sotme kanë bërë një punë të mrrekullueshme, teksa arritën të vazhdojnë kontratat me plotë 8 futbollistë, duke ruajtur në këtë mënyrë boshtin e skuadrës, që me siguri se edhe vitin tjetër do të konkurrojë për vendet e para në tabelë, njofton “infOSport.mk”. Ndër futbollistët që

Gjithsej të etiketuara

Fenerbahçe dëshiron ta “rrëmbejë” Omar Imerin me formulën e Elmasit

“Fenerbahçe ka gjetur Elif Elmasin e ri”, ishte titulli në median turke ATV Spor, duke aluduar për talentin e Shkëndijës, Omar Imerin. Sipas të njejtit medium, drejtuesit e Fenerbahçes janë vënë pas talentit shkupjan dhe besojnë se mund të bëjnë të njejtën gjë si me Elif Elmasin, duke paguar vetëm

Berisha në udhëkryq, të vazhdojë me Strugën apo të kthehet në Kosovë

Mbrojtësi nga Shkupi, Sedat Berisha është para një dileme për vazhdimin e karrierës. Parimisht Struga kërkon ta mbajë në skuadër, posaçërisht pas në një gjë të tillë insiston trajneri Zaharievski, me të cilin Berisha kishte bashkëpunuar me shumë sukses vite më parë te Metallurgu i Shkupit. Ndërkohë nga ana tjetër, nuk