Shkëndija blindon një ndër talentët më të mëdhenj të futbollit vendor

Shkëndija ka firmosur kontratë profesionale me një ndër talentët më të mëdhenj në futbollin tonë vendor, 16-të vjeçarin, Dashmir Elezi. Bëhet fjalë për një prej talentëve më premtues që ka prodhuar shkolla e futbollit të Shkëndijës, sulmues qendre që gjendet mirë edhe në krahë dhe si gjysmësulmues dhe anëtar i rregullt

Dyshja e Shkëndijës i bashkohet Vardarit!?

Këshilli Drejtues i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, gjatë ditës së sotme vendosi për kalendarin e sezonit 2020/2021 në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, ndërsa kjo tashmë ka bërë që drejtuesit e skuadrave të përveshin krahët dhe të mendojnë për përforcimet e reja, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse i