Struga Trim Lum përforcon portën me një veteran

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme ka arritur marrëveshje me portierin veteran Raif Mirseloski, njofton “infOSport.mk”. 35-vjeçari me origjinë nga Struga te skuadra e Struga Trim Lum vjen nga rradhët e Ohrid 2004, pjesë e së cilës ishte nga janari i këtij viti. Mirseloski me Struga Trim Lum ka nënshkruar

Shkëndija vazhdon me rinovime

Shkëndija ka vazhduar bashkëpunimin me dy futbollistë të talentuar, të cilët shihen si e ardhmja e klubit “kuqezi” nga Tetova. Fjala është për Zija Merxhanin dhe Arlind Alitin, njofton “infOSport.mk”. Një vit është kontrata e re për Merxhanin, i cili me ekipin e parë të Shkëndijës numëron 8 paraqitje zyrtare, ndërkohë

Rabotniçki i rinovon kontratën kapitenit Siljanovski

Rabotniçki dhe Goran Siljanovski kanë vazhduar bashkëpunimin mes tyre, njofton “infOSport.mk”. Kontrata aktuale e ish futbollistit të Flamurtarit me Rabotniçkin skadonte gjatë ditës së nesërme (30.06), ndërsa me kontratën e re, Siljanovski te skuadra nga Parku i Qytetit do të qëndrojë edhe një vit e gjysmë. Në këtë mënyrë trajneri Ratko

Vijnë dy rinovime të reja te Struga Trim Lum

Pas vazhdimit të bashkëpunimit me shkupjanin, Florent Osmani, drejtuesit e Struga Trim Lum kanë vendosur të vijojnë bashkëpunimin edhe me dy emra të tjerë, njofton “infOSport.mk”. Fjala është mbrojtësin e talentuar Klisman Cake dhe sulmuesin Dejan Cvetanoski. Me 21-vjeçarin Cake, është arritur marrëveshje dy vjeçare, ndërsa me 30-vjeçarin Cvetanoski, drejtuesit e Struga

Struga Trim Lum dhe Kirovski ndajnë rrugët

Hristijan Kirovski në sezonin e ri futbollistik nuk do të jetë pjesë e  Struga Trim Lum. Lajmin për largimin e sulmuesit shkupjan për “infOSport.mk” e konfirmuan edhe vetë drejtuesit e skuadrës strugane, të cilët njëherit falënderuan Kirovskin për kontributin e dhënë gjatë sezonit të kaluar. Hristijan Kirovski skuadrës strugane iu bashkua