ZYRTARE, KF Shkëndija bëhet me trajner të ri!

Trajneri i njohur kosovar, Emin Bajrami, gjatë ditës së sotme është zyrtarizuar në postin e trajnerit te skuadra e Shkëndijës nga Hajvalia. Bajrami së fundmi ishte pjesë e KF Minatorit në Ligën e Dytë, ndërsa gjatë karrierës së tij si trajner, ai kishte udhëhequr edhe skuadrën e KF Minatorit. Hajvalia këtë edicion

KF Vardari transferon futbollistin e Shkëndijës

KF Vardari nga Forina ka arritur marrëveshje për huazimin e talentit të Shkëndijës, Kushtrim Tairi, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë vetëm 19-vjeçar, i cili aktualisht është pjesë e përfaqësueses U19 të Maqedonisë. Ndryshe Tairi bëhet përforcimi i tretë i Vardar Forinës, pas Dejan Leskaroskit dhe Amir Jashar. Përveç këtyre transferimeve,

Besart Ibraimi: Vazhdojë me zemër për Shkëndijën

Besart Ibraimi ka vazhduar kontratën me Shkëndijën, duke gëzuar të gjithë tifozët “kuqezi”. Bomberi kërçovarë ka firmosur kontratë dy vjeçare, ndërsa përmes një shkrimi në profilin e tij zyrtarë ai ka premtuar edhe shumë gola dhe trofe me fanellën “kuqezi”. “Me shumë dëshirë, për dashurinë e zjarrtë që kam për Shkëndijën,

Gostivari bënë për vete kapitenin e Borecit

Pas Hristijan Kirovskit, ekipi i Gostivarit gjatë ditës së sotme ka siguruar edhe shërbimet e një futbollisti tjetër nga Liga e Parë, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për qendërmbrojtësin e Borecit, Trajçe Stojkovski, i cili me skuadrën nga Gostivari ka firmosur kontratë 1 vjeçare. Stojkovski edicionin e kaluar me Borecin zhvilloi 21 ndeshje,

Fisnik Zuka nuk vazhdon me Renovën, rikthehet në kryeqytet!

Fisnik Zuka prej sot edhe zyrtarisht nuk është pjesë e Renovës. Edhe përkundër faktit se drejtuesit e skuadrës nga Xhepçishti i kishin ofruar një kontratë të re, shkupjani kishte refuzuar një gjë të tillë. Burime të sigurta pranë “infOSport.mk”, bëjnë me dije se Zuka do të rikthehet në kryeqytet, mirëpo kësaj