Merr fund gjithçka, Ernest Gjoka do të udhëheq Shkëndijën edhe sezonin 2020/2021!

Ernest Gjoka konfirmohet edhe për një sezon në stolin e Shkëndijës. Strategu nga Tirana duket se ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e “kuqezinjëve” nga Tetova për të vijuar qëndrimin e tij edhe për sezonin 2020/2021. Ditë më parë, sidomos nga mediat maqedonase në vend u përfol se Gjoka kishte

Gjyqtari ndërpreu finalen e Kupës së Danimarkës sepse tifozët nuk respektuan distancën sociale

Finalja e Kupës së Danimarkës është ndërprerë për 15 minuta, sepse tifozët nuk respektuan rregullat e distancës sociale që janë në fuqi brenda stadiumit për të luftuar përhapjen e koronavirusit. “Gjatë pjesës së parë, gjyqtari duhej të ndërpriste ndeshjen për 15 minuta sepse tifozët e AaB (Aalborg), që nuk donin

Pas Ilieskit, Korabi firmos me Kocev të Makedonija GJ.P.

Vetëm disa orë pasi nënshkruan me Antionio Ilieskin, drejtuesit e Korabit kanë arritur që të bëjnë edhe goditjen e dytë në merkato, duke bërë për vete futbollistin e Makedonija Gj.P, Kristijan Kocev, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë të ri dhe të talentuar, i cili luan në krahun e majtë

Caktohen ndeshjet e balotazhit për plotësimin e ligave të dyta, ja datat kur do të zhvillohen

Në "Shtëpinë e futbollit" sot u hodh shorti për dyshet e ndeshjeve të balotazhit për plotësimin e Ligës së Dytë-Perëndim. Më 7 korrik në Stadiumin e Qytetit në Tetovë, në ndeshjen e parë do të takohen KF Çakllani dhe KF Fortuna, ndërkohë me 10 korrik po në të njëjtin stadium mejdanin

Korabi prezanton Antonio Ilieskin e Tikveshit

Korabi gjatë ditës së sotme ka prezantuar qendërmbrojtësin, Antonio Ilieski, me të cilin ka nënshkruar kontratë një vjeçare, njofton “infOSport.mk”. Është ky përforcimi i parë në prag të sezonit të ri për skuadrën nga Dibra, që pretendon të krijoj një skuadër konkurrente për inkuadrim në Ligën e Parë. Ndërkohë kujtojmë se ditë

Ilirid Ademi tregon arsyen pse zgjodhi FC Shkupin

Ilirid Ademi edhe zyrtarisht sezonin e ri futbollistik do të luaj me FC Shkupin. Sulmuesi nga Gostivari me skuadrën nga Çairi ka firmosur kontratë 1-vjeçare, ndërsa në një prononcim për “infOSport.mk”, zbuloi arsyen përse zgjodhi pikërisht FC Shkupin. “Te FC Shkupi erdha për shkak traditës dhe tifozëve që ka kjo skuadër.

Fazliu nënshkruan kontratë të re me Pelisterin

Talenti shkupjan, Lavdrim Fazliu gjatë ditës së sotme ka firmosur kontratë të re me Pelisterin, që e mban djaloshin 20-vjeçar të lidhur me skuadrën nga Manastiri edhe për një vit tjetër, njofton “infOSport.mk”. Fazliu skuadrës së Pelisterit iu bashkua janarin e këtij viti nga rradhët e Rabotniçkit, aty ku edhe kishte

Ilirid Ademi në sezonin e ri do të udhëheq sulmin e FC Shkupit

Ilirid Ademi do të jetë një futbollistë i ri i FC Shkupit. Sulmuesi me origjinë nga Gostivari nuk vazhdoi kontratën me Renovën, duke i dhënë fund qëndrimit të tij një vjeçar te skuadra nga Xhepçishti, shkruan “infOSport.mk”. Lajmin për transferimin te skuadra nga Çairi na e konfirmoi vetë futbollisti, i cili