Cana në mesin e lojtarëve më të ndëshkuar në Evropë, Ramos kryeson listën

Me 17 kartonë të verdhë brenda një sezoni, Klaus Gjasula ka vendosur një rekord të ri në Bundesliga. Mesfushori shqiptar është bërë lojtari që ka marrë më së shumti kartonë të verdhë brenda një edicioni në elitën e futbollit gjerman. Në përgjithësi 30-vjeçari shqiptar është ndëshkuar 132 herë me kartonë të verdhë

Turku Xhengiz Under te Napoli, Elseid Hysaj te Roma!

Futbollisti turk, Xhengiz Under, sezonin e ri futbollistik me shumë gjasa do të veshë fanellën e Napolit. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, Napoli ka arritur marrëveshje personale me futbollistin turk. Napoli dhe Xhengiz kanë rënë dakord për një pagë vjetore prej 3,5 milionë eurove dhe një kontratë afatgjate për 5

Sane te Bajerni i Munihut do të veshë fanellën me numër 10

Tek Bajerni i Munihut kanë vendosur ti besojnë fanellën me numrin 10 blerjes së tyre më të re, Leroy Sane. Ish sulmuesi i Mançester Sitit u transferua tek “bavarezët” për një çmim prej 49 milionë eurosh ditën e sotme, ndërsa në këtë transferim të reprezentuesit gjerman, i përfshirë ishte edhe menaxheri

Goditje e rëndë për Sociedadin, lëndohet Adnan Januzaj

Futbollisti shqiptarë, Adnan Januzaj është vlerësuar si lojtari më në formë i Real Sociedad pas rifillimit të edicionit në La Liga. Megjithatë ndeshja e së enjtes mbrëma kundër Espanjollit, nuk ishte shumë e mbarë për reprezentuesin e Belgjikës. Ai është lënduar në fund të pjesës së parë dhe nuk ka mundur

Messi ndërprenë bisedimet për kontratën e re! A po largohet argjentinasi nga Barcelona?

Gazeta spanjolle “Cadena Ser” raporton se kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, është i lodhur nga akuzat dhe fajësimi për të gjitha problemet në klubin “katalunas” dhe dëshiron të largohet në fund të kontratës së tij aktuale. I njëjti burim pohon se Lionel Messi i ka ndërprerë bisedimet me drejtuesit e klubit

Dortmundi fiton garën ndaj Junajtedit për shërbimet e senzacionit anglez

Borusia e Dortmundit njihet si skuadër që nuhat bukur mirë futbollistët e talentuar, ndërsa rasti më i freskët ka të bëjë me futbollistin anglez të Birminghamit, Bellingham. Ky i fundit raportohet se me “milionerët” do të nënshkruajë kontratë 5 vjeçare, ndërsa shuma që do të duhet të paguajnë drejtuesit e Dortmundit,

Njihuni me futbollistin e vetëm të Sitit që nuk duartrokiti futbollistët e Liverpullit (VIDEO)

Mançester Siti të enjten mbrëma në “Etihad Stadium” mirëpriti Liverpullin, kampionët e ri të Anglisë, me ç’rast skuadra e Pep Guardiolas bëri korridorin e nderit para fillimit të ndeshjes. Megjithatë si duket me këtë traditë, nuk u pajtua mesfushori portugez i Mançester Sitit, Bernard Silva. https://twitter.com/i/status/1278809058154360836 Silva edhe pse ishte vendosur në korridorin