Erdon Daci dhe Konjaspor festojnë

Erdon Daci dhe Konjaspor kanë festuar në fund të takimit kundër Rizespor, rivalit të madh për mbijetesë, që këtë vit në Superligën turke është shumë më e flaktë se gara për titullin e kampionit, njofton “infOSport.mk”.

Konjaspor e shkupjanit Daci shënoi fitore minimale 1:0 me golin e realizuar nga Faruk Mija në minutën e 94-të. 22-vjeçari nga Uganda morri mbi super një përgjegjësi të madhe në ato momente, mirëpo fatmirësisht nuk gaboi dhe në fund i siguroi 3 pikë shumë të mëdha skuadrës së tij, që tashmë me 30 pikë renditet në pozitën e 14-të.

Ndryshe Erdon Daci në këtë përballje në lojë u inkuadrua në minutën e 76-të në vend të Jevtoviç, derisa ishte paraqitja e tij e 20-të në Superligën turke, ku ka shënuar edhe 1 gol.

Leave a Reply