Xhenoa e Pandev dhe Behramit shpëton, Leçe bie në “Serie B” (VIDEO)  

Me 5 ndeshjet e zhvilluara sot, edhe zyrtarisht është mbyllur sezoni 2019/2020 në “Serie A”, me Juventusin kampion, ndërkohë që tashmë kemi mësuar edhe emrin e skuadrës së tretë që do të luaj në “Serie B”. Është Leçe skuadra që ju bashkohet Breshës dhe SPAL, ndërkohë falë fitores 3:0 ndaj Veronës,

Shkëndija te kroati Paviç gjenë zëvendësuesin e Gledi Micit

Vetëm 6 ditë para startit të sezonit të ri futbollistik, Shkëndija, ka prezantuar edhe një futbollistë të ri, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për kroatin Antonio Paviç, i cili te Shkëndija vjen nga rradhët e skuadrës boshnjake të Zheleznjiçar. Ndryshe bëhet fjalë për një futbollistë 25-vjeçar që luan në krahun e majtë

Adili dhe Vllaznia edhe sezonin tjetër pjesë e Superligës shqiptare

Vllaznia e Mevlan Adilit ka shënuar fitore 3:1 në ndeshjen e balotazhit kundër Besëlidhjes, që vendoste se cila prej këtyre dy skuadrave edicionin e ardhshëm do të garonte në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shkodrane u rendit në vendin e 8 në klasifikimin e Superiores, ashtu që pjesëmarrjen në mesin e

Tirana heq dorë nga Toshevski, transferon ish kapitenin e Shqipërisë U21

Ardit Toli edhe  zyrtarisht është përforcimi i dytë në rradhët e Tiranës, pas Albion Avdijajt. Bëhet fjalë për një futbollistë 23-vjeçar që luan në krahun e djathtë të mbrojtjes. Ai deri më tani ka luajtur vetëm në Greqi, ndërsa me kampionët e ri të Shqipërisë ka firmosur për një sezon me

E bujshme, shkupjani Agon Elezi arrinë marrëveshje me Boavistan!

Talenti shkupjan, Agon Elezi, i cili aktualisht është pjesë e skuadrës së njohur shqiptare të Skënderbeut, me shumë gjasa karrierën e tij do ta vazhdojë në Portugali, te skuadra e Boavistas. Edhe pse ende asgjë nuk është bërë zyrtare, informacionet e “infOSport.mk” flasin se palët janë duke diskutuar detajet e fundit

Javën e ardhshme rikthehet Liga e Kampionëve, derisa Gatuzo vjen me një përgjigje epike lidhur me Messin!

Javën e ardhshme rikthehen ethet e Ligës së Kampionëve, ku do të kemi mundësinë të shohim ndeshjet e kthimit të 1/16 së finales. Një ndër ato ndeshje që pritet me shumë padurim, është edhe ajo midis Barcelonës dhe Napolit, e cila ende nuk është përcaktuar se ku do të zhvillohet për

Imobile i dha fund dominimit të Messit dhe Ronaldos, Lacio përgatit “dhuratë” për të

Çiro Imobile zhvilloi një sezon fantastik me Lacion, ndërsa tregues më i mirë janë 36 golat e tij të shënuar, me çka sulmuesi italian i dha fund dominimit të Lionel Messit dhe Kristiano Ronaldos, kur janë në pyetje golat dhe gara për Këpucën e Artë në futbollin europian. E gjithë kjo

Besmir Bojku edhe sezonin e ri do të jetë pjesë e Feronikelit

Besmir Bojku ka vendosur të vazhdojë rrugëtimin e tij me skuadrën kosovare të FC Feronikelit. Mesfushori strugan i cili kaloi një sezon fantastik me skuadrën nga Drenasi, bindi drejtuesit e Feronikelit për një marrëveshje të re me KF Shkendijën, duke zgjatur bashkëpunimin me Bojkun edhe për sezonin e ardhshëm. Besmir Bojku