Kololli dhe Domgjoni shënojnë, por Cyrihu nuk fiton (VIDEO)

Edhe përkundër paraqitjes briliante të Benjamin Kolollit, por edhe të Tom Domgjonit, dy futbollistët shqiptarë që shënuan sonte dy nga tre golat e Cyrihut, skuadra e tyre sërish nuk arriti të shënojë fitore, duke barazuar 3:3 me Tunin, njofton “infOSport.mk”.

Kololli shënoi golin e parë për Cyrihun vetëm pas 15 minutave lojë, ndërsa i njëjti në minutën e 33-të asistoi në golin e dytë të shënuar nga Kramer.

Super goli i Kolollit sonte ndaj Tun

Super goli i Kolollit sonte ndaj Tun CYRIH – TUN 3:3

Публикувахте от infosport.mk в Понеделник, 3 август 2020 г.

Me rezultatin 2:0, Cyrihu shkoi në pushim, ndërkohë në pjesën e dytë futbollisti i vetëm që shënoi për këtë skuadër ishte Tom Domgjoni, një shqiptarë tjetër, i cili bëri një paraqitje shumë të mirë, njëjtë sikurse edhe Mirlind dhe Hekuran Kryeziu, të cilët në lojë u inkuadruan gjatë pjesës së dytë.

Pas Kolollit, per Cyrihun shenon edhe Domgjoni

Pas Kolollit, per Cyrihun shenon edhe DomgjoniCYRIH – TUN 3:3

Pas rezultatit 3:0, te ekipi i Cyrihut u vërejtë një komoditet i tepruar, ndërsa këtë më së miri e shfrytëzuan futbollistët mysafir që në 16 minutat e fundit të takimit shënuan 3 gola (2 Munsy dhe 1 Rapp), mirëpo edhe kjo nuk u mjaftoi për të siguruar mbijetesën, pasi vetëm fitorja ishte ajo që mbante Tunin në Superligën e Zvicrës.

Kësisoj Tun me 38 pikë, një më pak se Sioni i Pajtim Kasamit, sezonin 2019/2020 e mbylli në pozitën e 9-të, ashtu që për të qenë edhe vitin tjetër pjesë e Superligës, do të duhet të dalë fitues në ndeshjen e balotazhit kundër skuadrës së Vaduz, që përfundoi si ekipi i dytë në Ligën e Dytë zvicerane.

Kujtojmë pjesë e elitës së futbollit zviceran sezonin e ardhshëm do të jetë skuadra e Lozanës, ndërsa Ksamaksi do të luaj në Ligën e Dytë.