Pas Jetmir Topallit, edhe dy futbollistë tjerë të Ballkanit transferohen në Turqi

Rrugën e Jetmir Topallit do ta ndjekin edhe dy futbollistë tjerë të talentuar të Ballkanit, përcjellë “infOSport.mk”. Fjala është për Blend Baftiun dhe Arbër Hoxhën, dy super talentë, të cilët së shpejti pritet ti bashkohen skuadrës së AlanyaSpor në Superligën turke.

Lajmin për largimin e tyre dhe transferimin në Turqi, e ka konfirmuar edhe numri një i Ballkanit, Arsim Kabashi, përmes një postimi në profilin e tij në “facebook”

Postimi i Kabashit, pa asnjë ndërhyrje:

Të 3 musketerët tanë 🙏😆

Pas shume e shume pytjeve nga opinioni i gjërë dhe nga gazetarë të ndryshëm po ju lajmrohem hapur,

Po është e vërtetë, që të tre super djelmoshat po ikin në Superligën Turke , gjat javës së ardhëshme gjithcka do të dihet 100% .

Me dëshirën time këta të 3 luan i kisha mbajt në Ballkan deri në pension 😆, por duhet ti përkrahim me të gjitha forcat tona që ëndrrat e tyre mos te mbesin veq “ëndërr” , edhe nëse neve ndonjëher nuk na bjen mirë.

Me pune, vullnet e sinqeritet arrihet gjithcka,

Faleminderit luana , pa dyshim se do të na bëni krenar të gjithë Kosovën 👏👏

Ballkani shtëpi e talentëve 😆🙏

Të 3 musketerët tanë 🙏😆 Pas shume e shume pytjeve nga opinioni i gjërë dhe nga gazetarë të ndryshëm po ju lajmrohem…

Публикувахте от Arsim Kabashi в Събота, 22 август 2020 г.

Leave a Reply