Shpërblimet nga UEFA, ja sa kanë përfituar Shkëndija dhe Renova

Shkëndija dhe Renova kanë kaluar raundin e parë eliminatorë në Liga Europa, ndërsa kjo ka bërë që në arkat e dy skuadrave shqiptare nga Maqedonia e Veriut të derdhen të holla nga UEFA, njofton “infOSport.mk”. Dy skuadrat tetovare vetëm për pjesëmarrje kishin përfituar nga 240 mijë euro, ndërsa falë kalimit të

Super lajm, dyshja e Reims do të jenë ndaj Moldavisë dhe Greqisë

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Çallandes do ta ketë shumë problem në ndeshjen e dytë të Ligës së Kombeve kundër Greqisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kjo për shkak se futbollistët kosovar që luajnë në Zvicër dhe Gjermani nuk janë lejuar nga klubet e tyre që të vijnë në

Garë e ashpër mes skuadrave nga Kosova dhe Shqipëria për Gledi Micin

Ishte një ndër futbollistët e parë që u largua nga rradhët e Shkëndijës gjatë kësaj merkatoje, mirëpo i njëjti ende është një agjent i lirë. Fjalën e kemi për Gledi Micin, një ndër futbollistët shqiptar që ka shkëlqyer vitet e fundit në Kategorinë Superiore Shqiptare dhe në futbollin tonë vendor

Gënjeshtra e Bartomeut, për të cilën Messi nuk po e fal

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, nuk dëshiron të flas personalisht me presidentin e klubit, Josep Maria Bartomeu. Marrëdhënia mes tyre është ndërprerë dhe Messi nuk i beson më presidentit. Sipas “Cadena Ser”, argjentinasi ishte shumë i zhgënjyer me një lëvizje të Bartoemut një vit më parë, përcjell lajmi.net. Messi personalisht e ka

Struga Trim Lum cakton miqësore me Partizanin e Tiranës

Pauzën në kampionat për shkak ndeshjeve të përfaqësueses së Maqedonisë, Struga Trim Lum do ta shfrytëzojë  me zhvillimin e një miqësore me skuadrën e njohur shqiptare të Partizanit nga Tirana, njofton “infOSport.mk”. “Demat e Kuq” nga Tirana tashmë një javë po qëndrojnë në Ohër, aty ku po zhvillojnë fazën e dytë

Messi falë sheikëve të Mançester Sitit, bëhet milioner

E ardhmja e Lionel Messit është shumë larg Barcelonës! Sipas “Daily Record”, ylli argjentinas tashmë ka në parim një marrëveshje me “City Football Group”, kompani kjo që ka në pronësi skuadrat si Mançester Siti, Nju Jork Siti, Melburn Siti, etj. Pasi të kompletoj “divorcin” me Barcelonën, Messi do të nënshkruaj një

Partizani i Tiranës cakton miqësore me Pelisterin në Ohër

Partizani i Tiranës tashmë disa ditë po vijon stërvitjet në Ohër, aty ku të mërkurën (2 shtator) do të zhvillojë miqësore kundër skuadrës së Pelisterit, njofton “infOSport.mk”.  Skuadra nga kryeqendra shqiptare ende nuk ka kapur ritmin e ndeshjeve, kjo pasi ka filluar me përgatitje shumë më vonë se Pelisteri, skuadër

Vedat Muriqi “godet” ashpër Fenerbahçen

Vedat Muriqi ka pranuar se është paksa i “frustruar” pas negociatave të stërgjatura midis Fenerbahçes dhe Lacios. Marrëveshja thuhet së është bërë para disa javëve me 18 milionë euro që do të paguajë Lacio, por bisedimet vazhduan dhe ende nuk janë zhbllokuar për të arritur edhe përfundimisht atë marrëveshjen finale. Ato

Renova luan në mes të vapës, UEFA zbulon axhenda e klubeve të LPFMV në Europë

UEFA ka zyrtarizuar oraret e ndeshjeve të turit të dytë të Liga Europa, aty ku Maqedonia do të përfaqësohet me 3 klube, njofton “infOSport.mk”. Renova do të duhet të luajë në mes të vapës. Takimi kundër Hajduk Splitit do të zhvillohet prej orës 15:30 në stadiumin pranë Federatës së Futbollit të