Një goditje tjetër për “Digitalb”, humb të drejtat televizive të Superligës së futbollit kosovar

Një tjetër goditje e rëndë për “Digitalb”, kësaj herë vjen nga Kosova. Pasi humbi të drejtën e transmetimit të ndeshjes Tirana-Crvena Zvezda, e vlefshme për raundin eliminator të Ligës së Kampionëve, si dhe superkupën e Shqipërisë, kjo platformë televizime i ka “larë duart” zyrtarisht edhe me kampionatin e Kosovës. Kujtojmë që

Pas Shabanit, edhe Emini ndahet me Dritën e Gjilanit

Pas Bunjamin Shabanit, është Izair Emini, futbollisti i rradhës që ndahet me Dritën e Gjilanit, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kishte bërë të ditur vetë mesfushori tetovar, përmes një postimi në profilin e tij në “facebook”. “Pershendetje te gjitheve deshe te ju njoftoj pas nje periudhe njevjecare me Fc.Driten,nga sot

Futsal Euro 2022, Maqedonia përmes Anglisë do të kërkoj kualifikimin në  fazën e “Elite Round”

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsal në rast se kalon Anglinë në ndeshjen e balotazhit, do të luaj në grupin 4  kualifikues të fazës “Elite Round”, njofton “infOSport.mk”. Kështu deshi shorti i hedhur sot, ku fituesi nga ndeshja Angli-Maqedoni e Veriut (zhvillohet mesa datave 2-11 nëntor) do të luaj në grupin 4,

Shqipëria niset drejt Bjellorusisë me 7 mungesa!

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll gjatë ditës së sotme është nisur drejt Minskut, ku të premten do të përballet me Bjellorusinë në sfidën e parë të vlefshme për Ligën e Kombeve. “Kuqezinjtë” janë optimist për të marrë një rezultat pozitiv në transfertë, edhe pse mungesat e shumta mund ti prishin

Publikohet orari i edicionit të ri në “Serie A”, ja kur luhet derbi i madh i Milanos

“Serie A” ka publikuar orarin e ndeshjeve për sezonin e ri garues 2020/2021, transmeton “infOSport.mk”. Shorti i hedhur sot na solli përballje mjaft interesante që në start, me javën e parë që vuri përballë Lacion me Atalantën, Juventusin me Sampdroian, Parmën me Napolin dhe Veronën me Romën. Sezoni i ri në

19 anëtarë të Boka Xhuniors dalin pozitiv me “Covid 19”!

Pandemia “Covid-19” nuk ka “kursyer” as skuadrën e njohur argjentinase, Boka Xhuniors, tek e cila skuadër plotë 19 anëtarë kanë rezultuar pozitiv me “Covid 19”. Rastet e para te kjo skuadër ishin paraqitur që javën e kaluar, ndërsa tashmë për një periudhë të shkurtër, numri i të infektuarve është është rritur

Tre futbollistë të PSZH dalin pozitiv me Covid 19, mes tyre edhe Nejmar!

Tre futbollistë të skuadrës nënkampione të Europës, Paris Sen Zhermenit kanë rezultuar pozitiv me “Covid 19”, përcjellë “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për Nejmar, Anhel Di Maria dhe  Leandro Paredes, treshe kjo që i kaluan pushimet në një vend të njëjtë. Nejmar, Di Maria dhe Paredes i kaluan pushimet në Ibiza të Spanjës

Zbulohet shifra e majme që do të përfitojë Tirana në Liga Europa

Tirana së bashku me ekipin bullgar të Ludogoretsit ishin dy ekipet e shortuara që u kualifikuan drejtëpërdrejtë në fazën “play off” të Liga Europa, pa e luajtur turin e tretë kualifikues. Në pamje të parë, mendohej se bardheblutë do të përfitonin me kaq fat edhe 280 mijë euro që ofron turi