Tronditet Partizani i Tiranës, CAS lë në fuqi vendimin e FIFA-s, dy edicione pa të drejtë merkatoje

Një lajm tronditës për Partizanin e Tiranës, kjo pasi CAS-i nuk i ka zhbllokuar merkaton skuadrës nga kryeqendra shqiptare, duke lënë në fuqi dënimin që FIFA i kishte shqiptuar kësaj skuadre për çështjen “Çinari”. Përgjigja e mbërritur nga CAS është përfundimtare, teksa “Demat e Kuq” do ta kenë të bllokuar merkaton

Probleme ende pa nis sezoni për Atl.Madridin, dy futbollistë pozitiv me “Covid 19”!

Atletiko Madridi ka dalë me një komunikim zyrtar për shtyp ku konfirmon se dy futbollistë të  tyre kanë rezultuar pozitiv me “Covid-19”. Bëhet fjalë për sulmuesin e njohur, Diego Kosta dhe Arias. Skuadra nga “Vanda Metropolitano” në këtë mënyrë humbet dy lojtarë të rëndësishëm për fillimin e sezonit të ri në

Ismajli, shqiptari i rradhës që do të luaj në “Serie A”!

Një tjetër futbollistë i Kombëtares shqiptare sezonin e ri garues do të luaj në “Serie A”. E përditshmja e njohur shqiptare, “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se mbrojtësi 23-vjeçar, Ardian Ismajli, ka arritur marrëveshje me klubin e sapongjitur në elitën italiane, Specia. Lajmin e bën të ditur për gazetën edhe vetë menaxheri

Bernard Berisha reagon pas barazimit ndaj Moldavisë në udhëtim

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Berisha ka reaguar pas barazimit të ekipit “dardan” ndaj Moldavisë mbrëmë në “Enio Tardini” në Parma të Italisë. Moldavia dhe Kosova edicionin e ri në Ligën e Kombeve në kuadër të Ligës “C” e nisën me barazim 1:1, rezultat ky që nuk kënaqi shumë shqiptarë

Ish futbollisti i FC Shkupit ftohet nga Çallandes te Kosova “A”

Përfaqësuesja e Kosovës të enjten në mbrëmje barazoi 1:1 me Moldavinë. Ky barazim nuk kënaqi opinionin sportdashës në Kosovë, por edhe në gjithë trevat shqiptare, mirëpo kjo tashmë i takon së kaluarës, pasi kthim mbrapa nuk ka. Sytë tashmë janë kthyer kah sfida e rradhës me Greqinë, që në program është

Gjermania dhe Spanja barazojnë, Zvicra me Xhakën kapiten mundet nga Ukraina (VIDEO)

Ndeshja midis dy kombëtareve të mëdha, Gjermanisë dhe Spanjës, e vlefshme për Ligën A të Kombeve është mbyllur me barazim 1:1, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat në këtë ndeshje u realizuan gjatë pjesës së dytë, me “pancirët” që avansuan të parët falë golit të shënuar nga sulmuesi i ri i