Zekirja Ramadani zhvilloi stërvitjen e parë me Prishtinën

Zekirja Ramadani ka zhvilluar stërvitjen e parë me skuadrën e tij të re, Prishtinën. Shkupjani i cili ditë më parë u zyrtarizua si trajner i skuadrës “bardhekaltër”, duke zëvendësuar Armend Dallkun, pritet që të rikthej titullin kampion te skuadra nga kryeqendra kosovare, e cila gjatë kësaj merkatoje ka bërë disa

Struga Trim Lum u mund nga Partizani, Altiparmakovski shënon super gol (VIDEO)

Struga Trim Lum pësoi disfatë 2:1 në miqësoren e zhvilluar sot në Strugë përballë Partizanit të Tiranës, njofton “infOSport.mk”. Në këtë përballje të dy trajnerët shfrytëzuan mundësinë për të provuar gjithë futbollistët që kanë në disponim, ndërsa në fund më të suksesshëm dolën futbollistët nga Tirana, që punën e tyre e

Super Sunaj Hasan, me dy gola i vetëm mund Gjilanin

Sunaj Hasan nuk i janë dashur edhe shumë ndeshje për të paralajmëruar skuadrat kundërshtare në elitën e futbollit kosovar. Për Sunaj Hasan ishte kjo ndeshja e dytë (pas asaj me KEK-un) që zhvilloi me fanellën e Arbërisë, skuadër kjo që sot luajti përballë Gjilanit miqësoren e fundit para startit të

Muhamed Useini lëndohet në miqësoren me Arbërinë, dërgohet me urgjencë në spitalin e Prishtinës!

Një ndër mesfushorët kryesor te Gjilani, Muhamed Useini, ka pësuar një lëndim paksa më serioz në takimin e sotëm miqësor, që skuadra e tij e zhvilloi kundër Arbërisë, transmeton “infOSport.mk”. E gjithë kjo ndodhi gjatë pjesës së parë, kur një prej futbollistëve të Arbërisë startoi me dy këmbë drejt mesfushorit tetovar,

Heshtni të gjithë! Tani flet Lionel Messi…ja pse vendosa të qëndrojë te Barcelona

Heshtni të gjithë! Tani flet Lionel Mesi. Nga 25 gushti, datë kur dërgoi burofaksin në zyrat e klubit për të kërkuar largimin, deri ditën e djeshme janë thënë shumë të vërteta dhe të pavërteta. Dje, më 4 shtator kapiteni i Barcelonës vendosi zyrtarisht qëndrimin në klub dhe shpjegoi arsyet në një

Pirlo e nis me fitore aventurën e tij si trajner i Juventusit

Andrea Pirlo e ka nisur me fitore aventurën e tij te skuadra e Juventusit në rolin e trajnerit kryesor te shumë herë kampionët e Italisë. Prilo ka drejtuar për herë të parë ekipin e parë të Juventusit në një miqësore kundër ekipit U-23 të “bardhezinjëve”. Ish-mesfushori i Juves dhe Milanit në fushë

Punë e kryer, Gledi Mici bëhet me skuadër të re

Gledi Mici karrierën e tij do ta vazhdojë në Superligën e Kosovës te skuadra e Prishtinës, transmeton “infOSport.mk”. Siç raportojnë mediat kosovare, ish futbollisti i Shkëndijës gjatë ditës së sotme ka precizuar edhe detajet e fundit të marrëveshjes me Prishtinën, te e cila skuadër pritet që të prezantohet ditëve në vijim. Mici

Musliu: Mundeshemi edhe më mirë, por me rëndësi janë pikët

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll sot në ndeshjen e parë të edicionit të dytë të Ligës së Kombeve, shënoi fitore minimale 2:1 përballë Armenisë, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje u zhvillua në një termin të pazakontë, nga ora 15:00, ndërsa kjo gjë u shkaktoi probleme futbollistëve, duke pasur parasysh