Maqedonia me një futbollistë më pak barazon me Gjeorgjinë në udhëtim (VIDEO)

Maqedonia në ndeshjen e dytë në kuadër të Ligës së Kombeve në Ligën “C” ka barazuar 1:1 me Gjeorgjinë, me të cilën kombëtare së bashku udhëheqin grupin 2 tashmë me nga 4 pikë, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat u shënuan në pjesën e parë, ndërsa vlen të theksohet se nga

Volfsburgu i ofron 400 mijë euro Kukësit që ta luajnë ndeshjen në Gjermani!

Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Skuadra e njohur gjermane e Volfsburg, që do të luaj kundër Kukësit në raundin e dytë eliminatorë të Liga Europa, i ka bërë një ofertë shumë interesante skuadrës shqiptare. Gjermanët nuk kanë dashur të udhëtojnë drejt Shqipërisë, me ç’rast nga skuadra e Kukësit kanë

Merkato në Superligën e Shqipërisë, 4 afrime dhe 6 largime të futbollistëve nga Maqedonia

20 shtatori është afati i fundit për klubet e Superligës së Shqipërisë për të përforcuar rradhët e tyre. Prej me shumë se një muaji merkato është hapur dhe lëvizjet në një pjesë të klubeve kanë qenë të shumta. Titullarë të larguar, lojtarë që kanë lënë kampionatin vendas, si dhe prurje, nga

Shpresat fitojnë dhe ende te kualifikimi shpresojnë (VIDEO)

Shpresat e Maqedonisë në futboll kanë shënuar fitore 2:1 përballjë Ishujve Faroe në ndeshjen e  xhiros së 6-të të grupit 6 në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2021, njofton “infOSport.mk”. Fitoren e ekipit përfaqësues të vendit e paralajmëroi Milan Ristovski në minutën e 16-të, ndërsa gjatë pjesës së dytë

Ndarja e çmimeve “8 shtatori”, Lulzim Vrenezi – fitues i çmimit të madh

Me rastin e ditës së pavarësisë, në Kuvendin republikan u shpërndanë çmimet tradicionale "8 shtatori", me të cilat iu dhanë mirënjohje sportistëve, trajnerëve dhe punëtorëve në fushën e sportit. Çmimi për vepër jetësore dhe kontribut të jashtëzakonshëm në afirmimin e sportit iu nda Lulzim Vrenezit, mundës prej shumë vitesh, tanimë një

Useini humb startin e kampionatit në Kosovës, do të mungojë plotë 6 javë

Muhamed Useini do të humbas startin e kampionatit në elitën e futbollit kosovar, që starton këtë fundjavë, njofton “infOSport.mk”. Useini pësoi një lëndim të rëndë në miqësoren e fundit, që Gjilani i tij e zhvilloi kundër Arbërisë. Për shkak seriozitetit të lëndimit, Useini menjëherë ishte dërguar në spitalin e Prishtinës, ndërsa

7 gola brenda një muaji, Ademi me plotë të drejtë shpallet më i miri i gushtit në “Veikausliga”

Sulmuesi shqiptar, Albion Ademi i ka mahnitur të gjithë me formën e tij të shkëlqyer në Finlandë, ku në 7 ndeshje të zhvilluara gjatë muajit gusht, ka shënuar po aq gola me fanellën e Mariehamn. Sulmuesi 21-vjeçar po tregon një formë të jashtëzakonshme, teksa po ndihmon së tepërmi ekipin me golat