Gaçevski largohet nga Vardari, transferohet në Qipro, aty ku e paraqesin si slloven!

Filip Gaçevski edhe përfundimisht është larguar nga futbolli ynë vendor dhe ekipi i Vardarit, duke vendosur që të vazhdojë karrierën në Qipro, transmeton “infOSport.mk”. Ish kapiteni i Vardarit ka nënshkruar kontratë me ekipin e Enozis Paralimni, duke ju dhënë fund në këtë mënyrë spekullimeve për një transferim të tij të mundshëm

Ballkani mundi Arbërinë e Sunaj Hasan, shënon ish futbollisti i Shkëndijës

Ballkani i trajnerit Ismet Munishi sot në një një ndeshje miqësore ka mundur Arbërinë e Arbnor Morinës, njofton “infOSport.mk”. 2:1 doli të jetë rezultati përfundimtarë i këtij takimi në favor të skuadrës nga Suhareka, për të cilën skuadër shënuan Mirlind Daku dhe Meriton Korenica. Për ish futbollistin e Shkëndijës, ishte ky goli

Brahim Diaz, gol dhe asist në debutimin e tij me Milanin (VIDEO)

Milani ka vazhduar ecurinë pozitive në ndeshjet kontrolluese, teksa sot mundi Vinçencën me rezultatin e thellë 5:1, njofton “infOSport.mk”. Edhe në këtë ndeshje trajneri Pioli vendosi të luaj me forca të reja, të cilët nuk zhgënjyen sërish. Madje ata në harkun e 30 minutave shënuan 3 gola, me protagonist Kastijeho, i

Futbollisti i Vardarit të Forinës fiton betejën me “Covid 19”, rikthehet në stërvitje

Futbollisti i Vardar Forinës, Dejan Leskaroski, ka fituar betejën me “Covid 19” dhe është rikthyer në stërvitje bashkë me ekipin, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi me origjinë nga Ohri kishte rezultuar pozitiv pak para fillimit të sezonit të ri në Ligën e Dytë, me ç’rast mungoi në dy përballjet e para kundër Dritës

Ronaldo 101 gola me Portugalinë, por asnjë ndaj Shqipërisë

Ekipi kombëtar i Shqipërisë është një ndër skuadrat e rralla që nuk ka hyrë në fletoren e shënimeve të Kristiano Ronaldos, i cili mbrëmë falë dopietës në ndeshjen ndaj Suedisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve, arriti që të tejkalojë shifrën e 100 golave me fanellën e Kombëtares së Portugalisë. Kështu

Historike, Shqipëria dhe Kosova krijojnë ligën e përbashkët, gjithçka zyrtarizohet nesër

Kosova dhe Shqipëria hedhin hapin e parë serioz të bashkëpunimit në sport. Të dy shtetet do të krijojnë ligën e përbashkët të basketbollit. Marrëveshja përfundimtare do të firmoset nesër në orën 19:00 në Tiranë. Federata e Basketbollit të Kosovës jep lajmin për arritjen e madhe dhe shton se do të zbulohet gjithashtu

Bersant Celina vazhdon karrierën në elitën e futbollit francez

Futbollisti i talentuar i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Francë. Sulmuesi kosovar gjatë ditës së sotme ka firmosur me ekipin e Dizhon, skuadër kjo që garon në elitën e futbollit francez. Celina është një prodhim i akademisë së Mançester Sitit, ndërsa sezonin e kaluar

Komentatori malazez çmend serbët, feston golin e Beqirajt me këngë ku theksohet vrasja e serbëve

Komentatori malazez, Milutin Grgur iu gëzua fitores së ekipit kombëtar të Malit të Zi në përballje me Luksemburgun. Autor i golit të vetëm në këtë ndeshje ishte sulmuesi nga Kosova, Fatos Beqiraj, i cili e shënoi golin vendimtar në minutat e fundit të ndeshjes, transmeton “Reporteri”. Komentatori Milutin Grgur gëzimin pas golit

Drita e Gjilanit shpërrthen “bombën”, prezanton Brdarovskin e Vardarit

Drita e Gjilanit gjatë ditës së sotme ka bërë një super transferim, duke prezantuar para opinionit sportiv futbollistin e deritanishëm të Vardarit, Vladica Brdarovski, njofton “infOSport.mk”. Emri i këtij të fundit ishte i lidhur ngushtë edhe me Partizanin e Tiranës, mirëpo ndalesa për transfere të reja nga ana e UEFA-s për

Sejdini: I uroj përfaqësueset për rezultatet, treguan vendosmëri dhe vetëbesim

Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, Muamed Sejdini ka uruar përfaqësueset A të Maqedonisë si dhe Shpresat për rezultatet e arritura në këto dy ndeshjet e para pas rikthimit të futbollit nga pandemia. Ai gjithashtu ka falenderuar të gjithë që ishin të përfshirë në organizim e ndeshjeve, duke