Elezi dhe Pëllumbi mbushin arkat e Skënderbeut

Skënderbeu ka mbyllur një marrëveshje me shumë përfitim në ditën e sotme teksa dy futbollistë të skuadrës korçare u transferuan në Kroaci. Bëhet fjalë për dyshen, Jorgo Pëllumbi dhe Agon Elezi, të cilët do të vazhdojnë karrierën me klubin e elitës kroate, Varazhdin. Ndërkohë, VipSport ka mësuar edhe detajet e tratativës. Kështu, “bardhekuqtë”

Ermir Lenjani ndryshon skuadër, por jo edhe kampionat

Ermir Lenjani ka ndyshuar skuadrën, por jo edhe kampionatin. Futbollisti i Kombëtares shqiptare ka vendosur të rikthehet te Grasshopers, pjesë e së cilës skuadër ishte nga 1 korriku deri me 31 dhjetor  të vitit 2010, njofton “infOSport.mk”. Lenjani së fundmi ishte pjesë e Sionit, duke luajtur për 3 sezone të plota,

Të martën hidhet shorti për ndeshjet e 1/16 së finales së Kupës

Pas fillimit të kampionatit elitarë dhe ligës së dytë, Lindje dhe Perëndim, tashmë rradhën e kanë edhe ndeshjet e Kupës së Maqedonisë, që edicionin e kaluar nuk e prekën fundin, për shkak pandemisë “Covid 19”, njofton “infOSport.mk”. Kështu epitetin e fituesit aktual e mban Akademia Pandev, që sezonin e ri në

Humbi gjyqin me 2 futbollistë të huaj, FIFA fundos klubin shqiptar!

Luftëtari është i zhytur në borxhe. Rreth 123 mijë euro duhet të paguajë klubi gjirokastrit për humbjet e gjyqeve me dy futbollistë të huaj. Në fund të muajit shkurt FFIA ka publikuar vendimet e gjyqeve dhe gjirokastritet në rast se nuk arrijnë marrëveshje, ose t’i paguajnë Nemanja Janiçiç dhe Ismael

Agon Elezi flet për transferimin te Varazhdin, ja kush e bindi!

Agon Elezi edhe zyrtarisht karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në futbollin kroat, aty ku do të luaj me ekipin e Varazhdin. Siç mëson “infOSport.mk”, talenti shkupjan me ekipin e Superligës kroate ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare, ndërsa ai që e bindi për të pranuar këtë ofertë ishte seleksionuesi i

Besir Demiri edhe zyrtarisht pjesë e Kukësit

Besir Demiri edhe zyrtarisht është një futbollist i ri i Kukësit! Mbrojtësi 26-vjeçar ka firmosur sot kontratë 2-vjeçare me skuadrën nga Verilindja e Shqipërisë, që edicionin e kaluar u shpall nënkampion. Ish- futbollisti i FC Shkupit, Shkëndijës dhe Vardarit së fundmi ishte pjesë e kampionatit sllovak, ku bëri paraqitje shumë të

Cikalleshi bëhet shkok skuadre me Erdon Dacin te Konjaspor

Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë, Sokol Cikalleshi ka vendosur të ndryshojë skuadër, mirëpo jo edhe kampionat. Shtatëlarti kështu do vazhdojë të luaj në Turqi, mirëpo këtë herë në Superligën Turke, me ekipin e Konjaspor, aty ku luan edhe sulmuesi i talentuar shkupjan, Erdon Daci, njofton “infOSport.mk”. 30-vjeçari Cikalleshi është prezantuar sot

Asgjë nga transferimi te Boavista, Agon Elezi vazhdon karrierën në Kroaci

Futbollisti i talentuar shkupjan, Agon Elezi, i cili së fundmi ishte pjesë e skuadrës së njohur shqiptare të Skënderbeut, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Kroaci, duke nënshkruar me ekipin e Varazhdin, njofton “infOSport.mk”. Kështu Elezi ju dha fund të gjitha paqartësive rreth të ardhmes së tij, e cila

FFM investon më shumë se 300 000 euro për rikonstruimin e stadiumit në Kavadar

KF Tikveshi dhe qyteti i Kavadarit do të do të kenë atë që me dekada kanë ëndëruar gjithë dashamirët e vërtetë të futbollit. Pas 30 viteve, Stadiumi i qytetit në Kavadar do të ketë plotësisht pamje të re. Federata e Futbollit të Maqedonisë në tërrësi rikontruoi dy tribuna (jugore dhe