Gostivari fiton derbin ndaj Korabit, fitojnë edhe Vëllazërimi dhe Veleshta

Gostivari ka fituar derbin e javës së tretë në Ligën e Dytë – Perëndim, teksa sot në stadiumin e qytetit të Gostivarit me rezultatin minimal 1:0 mundi Korabin, njofton “infOSport.mk”. Autorë i golit të vetëm për Gostivarin në këtë përballje ishte Valtrin Qaili, i cili shënoi në minutën e 25-të, edhe

Besart Ibraimi në element, Shkëndija merr kryesimin në LPFMV (VIDEO)

Shkëndija ka marrë një fitore sipas planit në ndeshjen e javës së 5-të kundër Bellasicës në udhëtim, duke marrë kryesimin në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e trajnerit Ernest Gjoka morrën një fitore komode 3:0, ndërsa në element në këtë ndeshje doli të jetë Besart Ibraimi, që shënoi

Struga i shkakton disfatën e parë Sileksit, Shkëndija sipas planit ndaj Bellasicës

Struga Trim Lum i ka shkaktuar disfatën e parë Sileksit në edicionin e ri futbollistik, duke mundur liderin e deritanishëm me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. Me këtë fitore skuadra strugane i mundësoi Shkëndijës për të marrë kryesimin.“Kuqezinjtë” nga Tetova në takimin tjetër të zhvilluar sot, si mysafir me rezultatin 3:0

Glishiç flet për derbin kundër ish skuadrës së tij, Vardarit

FC Shkupi sot ka zhvilluar dhe stërvitjen e fundit para duelit të nesërm kundër Vardarit, që është edhe derbi i vjetër i qytetit. Ekipi në vazhdimësi ka punuar gjatë këtyre dy javëve, aq edhe sa zgjati pauza shkaku i angazhimeve të përfaqësueses së vendit në Ligën e Kombeve. Në këtë periudhë trajneri

Shkëndija me dy mungesa ndaj Bellasicës, rikthehet Alimi

Shkëndija e Tetovës gjatë ditës së sotme në Strumicë do të përballet me Bellasicën, skuadrën e fundit në renditjen tabelare, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kuqezi nga Tetova shihet si favorite absolute në këtë përballje, mirëpo një gjë të tillë djemtë  e Ernest Gjokës do të duhet ta dëshmojnë edhe në fushën

Atdhe Nuhiu firmos me ekipin e njohur që në stafin e saj ka edhe trajner shqiptar

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu, është futbollisti më i ri klubit të njohur qipriot, APOEL Nikozia, që javë më parë eliminoi Gjilanin në kuadër të raundit të parë eliminatorë të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Lajmi u konfirmua nga vetë klubi në faqen zyrtare, ku bëhet me dije se ish-sulmuesi

Numri një i FC Shkupit, Ajdin: Besoj se jemi në rrugë të mbarë për të formuar skuadër konkurruese për tituj

Pas një pauze disa mujore shkaku i pandemisë “Covid-19”, të premten në stërvitjen e FC Shkupit prezent ishte edhe presidenti i klubit Ogun Aydin, i cili më pas ka shtruar darkë për ekipin. Ai duke parë atmosferën që mbizotëron te skuadra “bardhekaltër”, u shpreh shumë optimist, duke thënë se skuadra nga