Maldini poston një foto me fanellën e dytë të Milanit në rrjetet sociale, vjen ngacmimi i Totit!  

Paolo Maldini ka postuar një fotografi me fanellën e dytë të Milanit, ngjyra e bardhë e së cilës i kujton ish-kapitenit finalet e shumta të luajtura gjatë karrierës së tij legjendare. Në fakt, drejtori ka ofruar dy shkrepje dhe te njëra mbi fanellë dallohet emri i tij. Kaq ka mjaftuar për

Ardian Ismajli prezantohet te Specia

Mbrojtësi kosovar, Ardian Ismajli ka kompletuar transferimin nga Hajduku i Splitit te skuadra italiane e Specia, njofton “infOSport.mk”. Spezia në edicionin e ri do të luajë në “Serie A”. Ismajli me Specian ka firmosur kontratë 3-vjeçare. “Lojtari nga Majaci i Kosovës, që luan në qendër të mbrojtjes, ka rënë në sy gjatë

Edhe një futbollistë tjetër shqiptarë zyrtarizohet sot në Turqi!

Kristal Abazaj transferohet në Turqi. Futbollisti 24-vjeçar, i cili sezonin e kaluar ishte e pjesë e Kukësit në formë huazimi nga Anderlehti, sipas burimeve të sigurta pranë “SuperSportit”, po kalon vizitat mjekësore tek Ankaraspori (ish-Osmanlispori), klub me të cilin ka rënë dakord për të nënshkruar për një sezon, me opsion

Zbulohet e vërteta e përleshjes dhe 5 kartonëve të kuq, Nejmar ishte ofenduar në baza racore (VIDEO)

“El Clasico-ja” françeze midis Paris Sen Zhermen dhe Olimpik Marsej pati edhe një pjesë të tretë, ku shikuesit përmes ekraneve televizive patën mundsinë të shohin edhe disa sekuenca “boksi”. E gjithë kjo detyroi arbitrin kryesor që fare në fund të takimit të tregojë plotë 5 kartonë të kuq, pas përleshjes që

Fati i futbollistëve shqiptarë përfshirë këtu edhe tetovarin Durmishi, që luajtën për Lacion

Me emërimin e Igli Tares në postin e drejtorit sportiv te Lacio në vitin 2008, dyert e këtij klubi janë hapur më shumë për futbollistët shqiptarë. Tare është shumë i vlerësuar për punën që bën te Lacio, ndërsa ndër vite ka afruar disa futbollistë shqiptarë, përfshirë këtu edhe tetovarin, Riza

Marsej mundi PSZH-në, në një ndeshje me shumë tension dhe 5 kartonë të kuq (VIDEO)

Olimpik Marsej ka fituar klasiken e futbollit francez pas plotë nëntë viteve. Skuadra nga “Velodrome” ka mposhtur në udhëtim 0:1 Paris Sen Zhermenin, duke i shkaktuar humbjen e dytë nga po aq ndeshje kampionit në fuqi. Episodi që vulosi fatin i ndeshjes ndodhi në minutën e 31-të, kur krosimin e Dimtri

Prishtina kishte refuzuar Vedat Muriqin, ndërsa ai u zyrtarizua te Lacio

Prishtina kishte refuzuar Vedat Muriqin kur sulmuesi ishte 17-vjeçar dhe luante për Lirinë e Prizrenit. Ish-trajneri i Prishtinës, Sami Sermaxhaj, ka kujtuar detajet kur Muriqi nuk iu ishte bashkuar Prishtinës. “Me propozimin e Rexhep Gagjollit dhe Skender Shengylit, Muriqi ishte te zyrat e Prishtinës për me nënshkru para se me shku në

Frikë nga koronavirusi, Volfsburgu merr vendimin e papritur për sfidën ndaj Kukësit

Skuadra e Volfsburgut ka vendosur të organizoje ndryshe konferencën për shtyp në prag të sfidës të ditës së enjte me Kukësin, e vlefshme për raundin e dytë të Liga Europa. Në një komunikatë të shpërndarë për mediat, klubi gjerman bën me dije se konferenca e radhës do të organizohet në

Boreci me dy super gola mundi Akademia Pandev (VIDEO)

Boreci  ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në kuadër të javës së 5-të, duke mundur ekipin e Akademia Pandev me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Ekipi nga Strumica zhgënjeu edhe njëherë tjetër fansat e saj, edhe pse kjo skuadër para fillimit të kampionatit konsiderohej si një ndër skuadrat pretendente për