Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës transferohet te Cyrihu!

Një ndër futbollistët më të mirë te përfaqësuesja e Kosovës edicionin e kaluar në Ligën e Kombeve, por edhe në ndeshjet eliminatore për Europianin e vitit 2021-të, Fidan Aliti, karrierën e tij do ta vazhdojë në futbollin elitarë të Zvicrës, njofton “infOSport.mk”. Aliti ka vendosur të braktis rradhët e skuadrës suedeze

E shtuna në LPFMV sjellë 5 takime, skuadrat shqiptare të gjitha në aksion

E shtuna do të sjellë plotë 5 takime në kuadër të javës së 8-të në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Në mungesë të një derbi të spikatur, një e tillë mund të konsiderohet ajo në Tetovë midis Shkëndijës dhe Sileksit, dy skuadrat që përfaqësuan vendin tonë në garat europiane këtë

Pas Ibraimit, Kukësi transferon edhe një ish futbollistë të Shkëndijës

Pas Agim Ibraimit, skuadra e Kukësit ka siguruar edhe shërbimet e Gjelbrim Taipit, një tjetër futbollistë që në të kaluarën ka luajtur për Shkëndijën e Tetovës, njofton “infOSport.mk”. Taipi kthehet kështu përsëri nën urdhërat e Skënder Gegës, i cili e njeh mirë që nga periudha kur drejtonte Shqipërinë U21, pasi asokohe

Milevski shpalli listën për ndeshjet e tetorit

Seleksionuesi Blagoja Milevski ka publikuar listën me futbollist që do ti llogaritë për dy ndeshjet e radhës kualifikuese për Kampionatin Europian ndaj Kazakistanit dhe Izraelit. Lista me reprezentuesit e ftuar është thuajse e njejtë me atë që ishte për dy ndeshjet e fundit, përveç TrapanovskiT që do të mungojë, ndërsa për

Kukësi lëshon “bombën”, prezanton Agim Ibraimin

Agim Ibraimi, i cili së fundmi ishte pjesë e Shkëndijës, ka zgjedhur të vijojë karrierën e tij në Shqipëri, duke nënshkruar me nënkampionët e Kukësit, njofton “infOSPort.mk”. Lajmi është zyrtarizuar nga klubi kuksian që përmes një njoftimi në kanalin zyrtar bën me dije se tetovari ka firmosur një kontratë që e

UEFA shpalli më të mirët në Liga Europa dhe Ligën e Kampionëve

UEFA në prag të shortit për Europa Ligën, ka ndarë edhe disa çmime individuale, ku ka përzgjedhur edhe futbollistin më të mirë të këtij kompeticioni. Edhe pse ishte Sevilja, ajo që triumfoi në finalen e madhe, lojtari më i mirë nuk vjen nga rradhët e kësaj skuadre, por i njëjti vjen

Festë te Skënderbeu, klubi korçar merr lajmin e madh nga FIFA

Festë te skuadra e Skënderbeut nga Korça pak orë para mbylljes së merkatos në Superligën shqiptare, kjo pasi FIFA ka vendosur të zhbllokojë sistemin e transferimeve të klubit korçar. Në këtë mënyrë, pas vendimeve të formës së prerë për disa lojtarë që kishin fituar gjyqet, klubi korçar arriti marrëveshjet për të

Hidhet shorti për grupet e Liga Europa

Sot është hedhur shorti për grupet e Liga Europa. Goglat na sollën disa grupe mjaft interesante, sidomos ato ku përfshihen klube si Milani dhe Napoli, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Stefano Piolit do të luaj në grupin “H” së bashku edhe me gjigandët skocez të Selltikut, Spartën e Pragës dhe skuadrën franceze

Ngjarje e rëndë, në një aksident tragjik humb jetën ish-futbollisti i Milanit

Një aksident tragjik tronditi botën e futbollit në Itali. Ish-futbollisti i të rinjve të Milanit, Simonlunka Agacone (39-vjeç) dhe Mateo Raveto (36-vjeç), humbën jetën pasi goditën disa derra të egër me makinë, duke dalë jashtë rrugës, gjatë mesanatës, teksa nuk arritën t’i mbijetonin plagëve të marra. Agacone, i lindur në Borgomanero,

Fat i çmendur për Milanin, “kuqezinjtë” kualifikohen më tej pas 24 penaltive (VIDEO)

Milani në mënyrë shumë dramatike ka arritur që të sigurojë një vend për në grupet e Liga Europa. Skuadra e njohur italiane në ndeshjen vendimtare eliminoi ekipin portugez të Rio Ave, edhe atë pas 24 penaltive të ekzekutuara, shkruan “infOSport.mk”. Ndryshe ndeshja e zhvilluar në Portugali gjatë 90-të minutave u mbyll