Rugani prezantohet te skuadra e Ren në “Ligue 1″

Daniele Rugani edhe zyrtarisht është një futbollist i ri i Ren. Mbrojtësi 26-vjeçar, te Ren do të luaj në formë huazimi, ndërsa bashkë me skuadrën e tij të re do të ketë mundësinë të luaj në grupet e Ligës së Kampionëve. 1.5 milion euro do të paguajë klubi francez për huazimin

E bujshme, Kavani një futbollistë i ri i Mançester Junajtedit

Edinson Kavani më në fund ka gjetur skuadrën e tij të re. Uruguaiani pas plotë 7 viteve vendosi të largohet nga Paris Sen Zhermen, me të cilën skuadër gjatë karrierësn së tij ka fituar plotë 19 trofe. 33-vjeçari Kavani ka arritur marrëveshje me Mançester Junajtedin, me të cilën skuadër ka nënshkruar

Sefer Emini në mënyrën më të mirë përshëndetet me Makedonija GJ.P., me gol dhe fitore (VIDEO)

Sefer Emini gjatë ditës së sotme ka zhvilluar ndeshjen e tij të fundit me fanellën e Makedonija GJ.P, duke ndihmuar edhe njëherë tjetër skuadrën e tij drejt një fitoreje të rradhës, njofton “infOSport.mk”. Emini shënoi golin e parë në fitoren 2:0 të Makedonija GJ.P ndaj Struga Trim Lum, duke arritur kështu

La Liga pasurohet edhe me një tjetër futbollistë shqiptarë

Eris Abedini edhe zyrtarisht është pjesë e skuadrës spanjolle të Granadas, që kishte eliminuar Teutën e Durrësit. Mesfushori i Kosovës U21, që mbronte ngjyrat e skuadrës zvicerane të Luganos, me ekipin e La Ligas ka nënshkruar kontratë një vjeçare me opcion vazhdimi edhe për dy vite tjera. Abedini sezonin e fundit luajti

Pas Napolit, koronavirusi godet edhe Juventusin!

Nuk është vetëm Napoli, pasi koronavirusi ka goditur edhe Juventusin, dy skuadra këto që duhet të takohen nesër mbrëma në Torino. Lajmin për raste me “Covid 19” e kanë paralajmëruar vetë nga tabori i “bardhezinjëve” përmes një postimi në “Twitter”, aty ku njoftojnë se nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollistë. https://twitter.com/juventusfcen/status/1312430765041475584?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1312430765041475584%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fpanik-te-juventusi-dy-raste-me-koronavirus-te-kampionet-e-italise%2F Sipas

Angellovski zbulon listën për ndeshjet e tetorit, fton edhe futbollistin e Tiranës

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski ka bërë publike listën e futbollistëve, tek të cilët do të mbështetet për 3 ndeshjet e tetorit, atë kundër Kosovës, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar (8 tetor në arenën “Todor Proeski”), si dhe dy ndeshjet e

Angellovski fton Hasanin në vend të Elif Elmas

Elif Elmas edhe zyrtarisht do të mungojë për ndeshjet e tetorit me përfaqësuesen e Maqedonisë, përfshirë këtu edhe ndeshjen historike kundër Kosovës me datë 8 tetor, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve për edicionin 2019/2020, njofton “infOSport.mk”. Kjo alarmoi seleksionuesin Igor Angellovski, i cili pa menduar shumë ka vendosur