Fitorja 6:1 ndaj Junajtedit, Murinjo: Djokoviç e bën çdo ditë, ne më rrallë

Kundërshtari i Shkëndijës në raundin e tretë eliminatorë të Liga Europa, Totenhami, fundjavën që lamë pas arriti një fitore shumë të rëndësishme, duke demoluar Mançester Junajtedit e Solskjaer midis “Olld Traford” me shifrat 6:1. Të besuarit e Murinjos në këtë mënyrë vazhduan ngjitjen në renditje, por njëkohësisht treguan  se çfarë janë

E kryer, Milot Rashica do të luaj në Premierligë dhe Liga Europa!

Ka marrë fund “telenovela” Milot Rashica, i cili sezonin e ri do të luaj në Premierligë dhe në grupet e Liga Europa. Ylli i përfaqësueses së Kosovës do të luaj me skuadrën e Leçester Siti, që sezonin e ri në Premierligë e nisi shumë vrrullshëm. Rashica ishte shumë afër kalimit te

Fenerbahçe nuk ju ndahet shqiptarëve! Në vend të Muriqit sjellë një tjetër sulmues shqiptarë

Fenerbahçe nuk ju ndahet futbollistëve shqiptarë. Pasi Vedat Muriqi javë më parë vendosi të transferohet te gjigandët italian të Lacios, la shumë zbraztira në sulmin e skuadrës nga “Shukru Saraçogllu”, që sot ka arritur të bëjë për vete një tjetër futbollistë shqiptarë, transmeton “infOSport.mk”. Fjala është për Kemal Ademin, sulmuesin me

Lufta Azerbejxhan-Armeni, vritet futbollisti 22-vjeçar i armenëve të Alashkert

Tashmë disa ditë po vazhdojnë luftimet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, ndërsa së fundmi raportohet edhe për një viktimë që vjen nga Bota e sportit. Fjala është për futbollistin Liparit Dashtojan, pjesë e Alashkert, njëherit kundërshtarë i Renovës në raundin e parë të garave në Liga Europa të këtij edicioni. 22-vjeçari Dashtojan

Tuente nuk lejon kumanovarin Selahi ti bashkohet Shqipërisë!

Një lajm aspak i mirë për trajnerin e Kombëtares shqiptare të futbollit, Edi Reja, i cili për ndeshjet e tetorit nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e plotë 5 futbollistëve. Fjala është për gardianin Etrit Berisha (SPAL - Itali), Ylber Ramadanin (Velje – Danimarkë), Florian Kamberin (Sent Gallen