Ja sa të holla pagoi Ankaraguxhu për shërbimet e shqiptarit Endri Çekiçi

Futbollisti i Kombëtares  shqiptare, Endri Çekiçi ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, duke u transferuar nga rradhët e skuadrës sllovene të Olimpija Ljublanës te skuadra turke e Ankaraguxhu. Akordi ishte arritur që më herët, ndërkohë që ditën e sotme ka ardhur edhe prezantimi i futbollistit nga Pogradeci

“Dardanët” nga Hani i Elezit do i përcjellin luanat e Kosovës drejt Maqedonisë

Përfaqësuesja e Kosovës të mërkurën në mëngjes do të udhëtojë drejt Shkupit, aty ku me datë 8 tetor do të përballet me përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar. Kjo ndeshje për shkak pandemisë “Covid 19” do të luhet

Interi zbulon emrat e 23 futbollistëve për Ligën e Kampionëve

Trajneri i Interit Antonio Konte ka zbuluar listën prej 23 futbollistëve që do mbrojnë ngjyrat e skuadrës nga Milano për ndeshjet e Ligës së Kampionëve në sezonin 2020/2021, transmeton “infOSport.mk”. Në mesin e 23 futbollistëve të ftuar, bëjnë pjesë edhe futbollistët që iu bashkuan kësaj skuadre gjatë afatit kalimtar të verës,

Lacio me Muriqin dhe Strakoshën do luaj në Ligën e Kampionëve

Lacio ka publikuar listën e futbollistëve, tek të cilët trajneri Simone Inzaghi do të mbështetet për ndeshjet e Ligës së Kampionëve për edicionin 2020/2021, transmeton “infOSport.mk”. Në mesin e 23 futbollistëve të ftuar bëjnë pjesë edhe dy shqiptarët Thomas Strakosha dhe blerja e kësaj vere, Vedat Muriqi. Ky i fundit pritet

Dhoma e VAR-it në arenën “Todor Proeski” gati për ndeshjen Maqedoni e Veriut-Kosovë

Të enjten me 8 tetor, Maqedonia e Veriut në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të mirëpret Kosovën në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar, njofton “infOSport.mk”. Për të dyja këto përfaqësuese, kjo ndeshje është e një rëndësie të veçantë, pasi përmes saj munden

E mbani mend Koentraon, i rikthehet futbollit pas plotë 513 ditëve

Fabio Koentrao ka vendosur ti jap fund pensionimit, duke iu rikthyer sërish futbollit. 32-vjeçari para plotë 513 ditëve kishte vendosur ti varë këpucët e futbollit, mirëpo i njëjti tashmë ka kuptuar se nuk mund të jetoj pa futbollin. Ish futbollisti i Realit të Madridit, ka nënshkruar me ekipin e Rio Ave,

Shtohen problemet te Renova, kapiteni Gafuri do të mungojë deri në fund të vitit!

Lajme aspak të mira për Renovën dhe trajnerin e tyre Bujar Islami në momentet ndoshta më të vështira të skuadrës nga Xhepçishti. Sikur të mos mjaftonin rezultatet e dobëta në këtë fillim sezoni, nga tabori i skuadrës “bardhekaltër” nga Tetova kanë njoftuar edhe për lëndimin e rëndë të kapitenit të tyre,

Juventusi siguron përforcimin e parë për në janar!

Edhe pse merkato në "Serie A" u mbyll vetëm  dje, kampionët në fuqi të Italisë, Juventus,  kanë filluar të mendojnë për përforcimet e janarit. Siç raporton “Tuttomercatoëeb”, drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” në merkaton e janarit do të hidhen në sulm për transferimin e Arkadiush Milk të Napolit. Polaku ka mbetur jashtë

Maldini dhe Gazidis tashmë kanë piketuar goditjen e parë të janarit

Milani ishte mjaftë aktiv në merkaton që lam pas duke transferuar katër futbollistë mjaft të talentuar. Pjesë e “kuqezinjëve” u bënë dy futbollistët 20-vjeçar Sandro Tonali (erdhi nga Bresha) dhe Jane Peter Hauge (erdhi nga norvegjezët e Bodo/Glimt) si dhe dy futbollistët 21-vjeçar, Brahim Diaz (erdhi nga Real Madridi) dhe