Nuk kanë të ndalur problemet për Edi Rejën, edhe një futbollistë largohet nga grumbullimi!

Kombëtarja shqiptare po vijon përgatitjet për dy ndeshjet e tetorit, ato të Ligës së Kombeve kundër Kazakistanit dhe Lituanisë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja kanë zbritur në fushë për të kryer stërvitjen e radhës, por nga kampi kuqezi nuk ka aspak lajme të mira. Mbrojtësi Jon Mersinaj do të largohet nga

Dalin rezultatet e “Covid 19’ te Napoli, Elif Elmas negativ

Te Napoli mund të marrin frymë më lirshëm, kjo pasi rezultatet e fundit Covid 19 tregojnë se të gjithë kanë rezultuar negativ, përfshirë këtu edhe Elif Elmas. Lajmi është konfirmuar edhe nga vetë klubi ‘napolitan’, të cilët njoftuan se ju mungon vetëm rezultati i Stanislav Lobotka, që është duke u përpunuar. Skuadra

Çallandes nuk e ka të qartë, si mundet që Pandev të luaj me Maqedoninë, e Rrahmani jo!

Përfaqësuesja e Kosovës nesër në Shkup në përballjen ndoshta më të rëndësishme, që kur kjo skuadër është pranuar në FIFA dhe UEFA, do të duhet të luaj pa yjet kryesore, njofton “infOSport.mk”. Kosova nesër në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve për edicionin 2019/2020 do të duhet të luaj pa tre

Gazeta britanike parashikon rezultatin nga ndeshja, Maqedoni e Veriut-Kosovë

Ndeshja midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar, përveç që ka zgjuar shumë interesim në këto dy shtete dhe në gjithë Ballkanin, ka tërhequr vëmendjen edhe të shumë mediave ndërkombëtare, përfshirë këtu edhe portalin britanik “sportsmole.co.uk”, që ka parashikuar

Pandev: Rasti im i fundit që të luaj në një europian me Maqedoninë!

Goran Pandev do të luaj ndaj Kosovës nesër mbrëma në arenën “Todor Proeski”. Ky lajm ka gëzuar tej mase edhe trajnerin Angellovski, i cili ishte në ankth, nëse i njëjti do të marrë dritë jeshile nga klubi i tij, Xhenoa, që kishte numrin më të madh të të infektuarve me

Ja formacioni me të cilin do të luaj Angellovski kundër Kosovës

Trajneri i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski kundër Kosovës që nga minuta e parë ka gjasa të luaj me 5 shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Opcioni i parë është që të luaj me skemën 4-2-3-1, ku në portë do të rikthehej Dimitrievski, ndërsa para tij katërshja mbrojtëse do të përbëhej nga Ristovski, Velkovski, Musliu

Maqedoni e Veriut-Kosovë, njihuni me moshën mesatare të të dyja ekipeve

Maqedonia e Veriut nesër mbrëma me fillim në ora 20:45 në arenën “Todor Proeski” do të përballet me Kosovën, në një nga ndeshjet më të rëndësishme për  të dyja përfaqësueset, duke pasur parasysh se kanë rastin që përmes rrugës më të shkurtë të sigurojnë një vend për në Europianin e

Ndeshja me Kosovën, flet kapiteni Goran Pandev

Kapiteni i Maqedonisë së Veriut, Goran Pandev ka folur në prag të takimit me Kosovën, që zhvillohet nesër nga ora 20:45 në arenën “Todor Proeski”. Pandev tha qartë se kjo është një nga ndeshjet më të rëndësishme në karrierën e tij të shkëlqyeshme. “Ne jemi duke u përgatitur si për të gjitha

“Dardanët” me flamuj kombëtarë përcollën Kosovën drejt Shkupit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll tashmë ndodhet në Shkup, ndërsa gjatë rrugëtimit për në kryeqendrën tonë futbollistët “Dardan” ishin surprizuar nga ana e tifozëve të tyre më të flaktë në Han të Elezit, aty ku kishin krijuar një kortezh në shenjë respekti ndaj ekipit përfaqësues të vendit të tyre. Me flamuj