Disfata nga Maqedona e Veriut, FFK merr vendimin zyrtar për trajnerin Çallandes

Strategu zviceran, Bernard Çallandes edhe përkundër kritikave të shumta nga gazetarët kosovar gjatë konferencës për shtyp pas eliminimit të Kosovës në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar, do të vazhdojë të udhëheq përfaqësuesen kosovare. Disfata e mbrëmshme ndaj Maqedonisë së Veriut dhe në përgjithësi rezultatet e

Valon Et’hemi befason me skuadrën e re!

Valon Et’hemi më në fund ka gjetur skuadër. Mesfushori tetovar që tre vitet e fundit luajti me Kukësin në Shqipëri, ka befasur të gjithë me ekipin e tij të ri, shkruan "infOSport".mk". Edhe pse Et’hemi ishte shumë pranë transferimit në Poloni te Zaglebie Lubin, ndërsa gjithashtu si pistë shihej edhe Turqia,

Sejdini: Ju jeni gjenerata jonë më e suksesshme, jemi një hap larg historisë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini përcjell urimet e tij drejtuar përfaqësueses A të Maqedonisë për kualifikimin në fianlen e Ligës së Kombeve si dhe përfaqësueses U21 të vendit për paraqitjen e shkëlqyeshme në eliminatoret për Europianin për të rinjë. “Do të doja të përcjell urimet e mia

Maqedonia buzëqesh, nëse eliminojnë Gjeorgjinë në Euro 2021 do luajnë me….!

Përfaqësuesja e Maqedonisë të enjten në mbrëmje në arenën “Todor Proeski” në Shkup mundi Kosovën me shifrat 2:1, duke siguruar një vend për në finalen e madhe të Ligës “D” në kuadër të Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar, njofton “infOSport.mk”. Kjo fitore atyre ju siguroi një përballje me Gjeorgjinë

Musliu: Nuk e kisha të lehtë të luaja ndaj Kosovës, por ne jemi profesionistë!

Visar Musliu edhe njëherë tjetër dëshmoi se është një komandant i vërtetë në mbrojtjen e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, shkruan “infOSport.mk”. Mbrojtësi me origjinë nga Gostivari, që luan në Hungari me ekipin e MOL Fehervar ishte perfekt edhe në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve kundër Kosovës, duke ndihmuar ekipin

Bardhi: Edhe po të kishte fituar Kosova do të isha i lumtur!

Enis Bardhi ishte futbollisti i ndeshjes përballë Kosovës. Mesfushori i Levantes ishte i pandalshëm gjatë gjithë 90-të minutave në arenën “Todor Proeski” në Shkup, ndërsa pas përfundimit të ndeshjes në një prononcim për “SuperSport2” tha se do të ishte i lumtur në rast se edhe Kosova do ta fitonte këtë