Arbër Zeneli tregon se ku po çalon Kosova!

Kosova ka pësuar edhe një disfatë tjetër, teksa sonte në Prishtinë u mund nga Sllovenia. Pas përfundimit të këtij takimi, Arbër Zeneli tha se ekipi “dardan” bëri një lojë të mirë, mirëpo se në 30 metërshin e fundit po hasin në probleme në finalizim. “Kemi luajtur lojë të mirë, mirëpo sërish

Kosova zhgënjen sërish, mundet edhe nga Sllovenia (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar edhe një disfatë tjetër, duke zhgënjyer edhe njëherë tjetër tifozët “dardan”, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Bernard Çallandes sonte në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë pësuan disfatë minimale 0:1 nga Sllovenia, me një gol të shënuar që gjatë pjesës së parë. Autorë i golit të vetëm

Tetovari Riza Durmishi flet për të ardhmen e tij te Lacio

Futbollisti shqiptarë i Lacios, Riza Durmishi, i cili është me origjinë nga Tetova e Maqedonisë së Veriut në një intervistë për të përditshmen italiane “Corriere dello Sport”, ka thënë se e ardhmja e tij është shumë larg ekipit italian të trajnerit Simone Inzaghi, i cili nuk i dha thuajse aspak

Djali i Van Persit me një gol akrobatik “tërbon” Ajaksin dhe internetin (VIDEO)

Robin Van Persi pa dyshim se është një nga sulmuesit më të mirë holandez që ndonjëherë ka luajtur në Europë, ndërkohë që ai ka edhe një pasues që po ecën në gjurmët e tij. Shquille Van Persi luan me moshat e Fejenord në Holandë, ndërsa së fundmi i njëjti ka shënuar

Hamilton barazon rekordin e Shumaher, britaniku merr një dhuratë të veçantë nga djali i gjermanit

Piloti britanik Luis Hamilton ka marrë një dhuratë të veçantë pas garës së sotme për çmimin e madh të Gjermanisë, në të cilën doli i pari, duke barazuar kështu rekordin e Mihael Shumaher prej 91 fitoreve në karrierë. Pas kësaj arritje, Hamilton pranuoi një dhuratë speciale nga djali i legjendës së

“Dardanët” befasojnë futbollistët e Kosovës para ndeshjes me Slloveninë, ja çfarë bënë ata (VIDEO)

Kosova në këto momente në stadiumin “Fadil Vokrri” pa praninë e tifozëve kundër Sllovenisë po zhvillon ndeshjen e raundit të tretë në kuadër të grupit 3 të Ligës “C” të Kombeve. Mirëpo edhe pse jo të pranishëm në shkallët e stadiumit, grupi i tifozëve “Dardanët” janë munduar t’ua bëjnë sa më

Nadal dërmoi Djokoviç në finalen e “Roland Garros” duke fituar trofeun e 20 “Grand Slem”

Të mposhtësh Rafael Nadal në turneun Roland Garros është praktikisht një mision i pamundur për të gjithë tenistët e tjerë, madje edhe për vetë numrin 1 të botës. Kjo u pa në edicionin e këtij viti ku spanjolli u shfaq praktikisht perfekt teksa fitoi titullin e tij të 13 në këtë

Formacionet zyrtare, Kosovë-Slloveni

Kosova pas pak në stadiumin “Fadil Vokrri” do të luaj përballë Sllovenisë ndeshjen e xhiros së tretë në grupin 3 të Ligës “C” të Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Sllovenia vjen në këtë takim pas një fitore dhe një barazimi në dy ndeshjet e para, teksa Kosova numëron një barazim dhe një humbje. Në

Maqedonia e Veriut megjithatë nuk turpërohet, kthehet me barazim nga Estonia (VIDEO)

Maqedonia e Veriut ishte shumë pranë disfatës në transfertën ndaj Estonisë, mirëpo falë angazhimit maksimal të futbollistëve “verdhekuq” në 15 minutat e fundit të takimit, në fund ata nga Talini u rikthyen me një barazim 3:3, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Igor Angellovski deri në minutën e 76-të ishin në